Geštaltterapeite Gunta Čebotarjova: Pārdzīvojumi neauglības gadījumā ir ļoti smagi

Geštaltterapeite Gunta Čebotarjova: Pārdzīvojumi neauglības gadījumā ir ļoti smagi

07. Feb 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Geštaltterapeites Guntas Čebotarjovas ikdienas praksē lielākais vairākums šobrīd ir klientes, kurām ir reproduktīvie traucējumi vai arī grūtības palikt stāvoklī. Viņa norāda, ka arvien vairāk ir gadījumu, kad pēc emocionālās un psiholoģiskās palīdzības vēršas situācijās, kad bijušas jau vairākas neveiksmīgas medicīniskās apaugļošanas.

“Bieži vien šīs sievietes saskaras ar smagiem emocionāliem pārdzīvojumiem. Šajos pārdzīvojumos viņas ir vienas, jo pāri, izvēloties medicīnisko apaugļošanu, bieži vien par to nestāsta pat vistuvākajiem cilvēkiem. Arī tad, kad ir zaudējums, viņi paliek vieni,” saka geštaltterapeite Gunta Čebotarjova, piebilstot, ka nereti pat pārim savā starpā ir grūti par šo jautājumu runāt, tāpēc būtu ļoti vērtīgi, ja sieviete sev tuvāko cilvēku lokā atrastu vismaz vienu cilvēku, kuram būtu līdzīga pieredze, un ar kuru varētu par to runāt.

Neauglības gadījumā sieviete saskaras ar smagiem pārdzīvojumiem. Ir vainas sajūta un kauns, tam klāt nāk arī izmisums un bezspēcība, kā arī dusmas par to, ka citiem, kuri to nemaz tik ļoti nevēlas, sanāk [tikt pie bērniņa].

Pirmā palīdzība, pēc viņas teiktā, ir ļaušana sievietei runāt par savām sajūtām un to, ko viņa piedzīvojusi. “Lai arī šķiet, ka neveiksmīgas medicīniskās apaugļošanas rezultātā nekas netiek zaudēts, emocionāli tas ir gluži kā bērna zaudējums,” saka Gunta Čebotarjova.

 

VISU SARUNU SKATIES ŠEIT