06.02. STV: Neauglība, Vidusjūras diēta, inhatalora izvēle

06. Feb 2022, 10:29 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Sveicieni februārī! Soli pēc soļa tuvojamies tuvak pavasarim. 

Kā ik svētdienu, arī 6.februārī, mēs tikāmies ar jums Māmiņu Kluba jaunākajā TV raidījumā, lai vērtīgi pavadītu rīta stundu, tiktos ar foršiem un iedvesmojošiem cilvēkiem un gūtu atbildes uz sev aktuālajiem jautājumiem.

Lai sniegtu psiholoģisku atbalstu ģimenēm, kuras saskārušās ar neauglību, palīdzētu noticēt tam, ka brīnums ir iespējams, jau šajā Māmiņu Kluba raidījumā tikāmies ar daudzu sieviešu iedvesmotāju Inesi Prisjolkovu, kura par māmiņu kļuva neilgi pirms savas 50.dzimšanas dienas. Tāpat arī uz sarunu aicinājām psihoterapeiti Guntu Čebotarjovu, kura strādā arī ar pāra reproduktīvās sistēmas psiholoģiskajām problēmām.

Februāris ir laiks, kad teju nav pieejami sezonālie augļi un dārzeņi, tāpēc jāizlīdzas ar krājumiem, kas atrodami saldētavā. Raidījumā vaicājām uztura speciālistam, vai saldēti augļi un dārzeņi ir tikpat vērtīgi kā svaigie, un sniedz mūsu organismam tik nepieciešamās uzturvielas.

Uzsākot savlaicīgu ārstēšanu, var izvairīties no smagākas saslimšanas. Tāpēc ir vērtīgi, ja mājās ir inhalators, lai bērnam sniegtu pirmo palīdzību saaukstēšanās gadījumā, kas, kā zināms, ziemas sezonā piemeklē jo īpaši bieži. Raidījumā skaidrojām atšķirības starp dažādajiem inhalatoru veidiem, kā arī runājām ar ārstu, kas sniedza padomu, kādus jautājumus jānoskaidro pie speciālista pirms inhalāciju uzsākšanas.

Tavuprāt, vai Vidusjūras diēta ir piemērota arī Latvijā dzīvojošajiem? Izrādās, ka ir gan, piedevām, šāds dzīvesveids var sniegt daudz pozitīvu efektu tavai veselībai, piemēram, samazinot onkoloģisko saslimšanu risku, cukura diabēta risku. Raidījumā endokrinoloģe skaidroja arī citus ieguvumus no Vidusjūras diētas.

Diāna kopā ar Andri soli pa solim pacietīgi virzās tuvāk savam mērķim par kopīgu bērniņu. Ceļā bijuši dažādi šķēršļi, neskaitāmas konsultācijas ar ārstiem un izmeklējumi, taču pāris nav zaudējis cerības un tic brīnumam. Svētdien satikāmies ar Diānu, lai pārrunātu viņas pašreizējās sajūtas pēc veiktās punkcijas.

TV