Engures ezera dabas parks rudenī

Engures ezera dabas parks rudenī

24. Oct 20:08 Cielavinna Cielavinna

Turpinām apceļot Latviju rudenī un šoreiz nonākam Engures ezera dabas parkā, vietā, kura man ir ļoti mīļa un kuru varētu apmeklēt un apmeklēt, jo tā nevar apnikt.

Engures ezers ir liels un sekls ezers Piejūras zemienē. Ezers ir iekļauts Engures ezera dabas parkā. Pēc virsmas platības Engures ezers ir 3 lielākais ezers Latvijā.

Engures ezers ir viena no vietām, kur Latvijas ornitoloģijas biedrība katru aprīli un oktobri rīko Putnu vērošanas dienas. Engures ezerā sastopamas retas un izzūdošas putnu sugas, piemēram, grieze, ūpis, mazais ormanītis, jūras ērglis, somzīlīte, baltais gārnis un citas.Putnus labi var novērot no skatu torņa, kas uzbūvēts pie Engures ezera, kam līdzās gannās savvaļas govis un zirgi.

Pļavās pie ezera tiek ganītas gan Latvijas brūnās, gan Hailandes, Šarolē un Herefordas govis, kā arī poļu koniki — viena no Polijas zirgu šķirnēm. Koniki Eiropā dzīvoja līdz pat viduslaikiem, vēlāk šķirne tika iznīcināta, bet 20. gadsimtā atjaunota, tā atkal piemērojusies dzīvei brīvā dabā.

Netālu no skatu torņa ir Orhideju takas sākums, kurā jūnija beigās līdz jūlija pirmajai pusei var apskatīt 22 no Latvijā sastopamajām orhideju dzimtas sugām. Takas garums ir 3.5 km.

Es ceru, ka ieinteresēju arī Jūs un rudeni dosieties baudīt Engures dabas parkā, kurā var novērot lielu skaitu gājputnu.

Ezers atrodas: Engures novads, Engures pagasts. Apmeklējums ir bezmaksas. Viss ir izbraucams ar ratiem.