Dzīvniekterapija

Dzīvniekterapija

21. Apr 2017, 10:35 Iveta - tereeze Iveta - tereeze

Dzīvniekterapija ir ārstēšana ar dzīvnieku palīdzību. Tā ir viens no jaunajiem medicīnas virzieniem un zinātnes nozarēm. Dzīvniekterapija risina vairākas medicīniskas, psiholoģiskas un sociālās rehabilitācijas problēmas. Dzīvniekterapija spēj darīt brīnumus un palīdzēt atveseļoties gan bērniem, gan pieaugušajiem. Glāsts, skatiens vai pat vienkārši dzīvnieka klātbūtne var būt dziedējošāka par medikamentiem. Daktera talants piemīt kaķiem, putniem, delfīniem, zirgiem, suņiem, trušiem, zivīm un daudziem citiem dzīvniekiem. Pēdējos gados Latvijā un Lietuvā arvien lielāku popularitāti gūst reitterapija, kanisterapija un delfīnterapija.

Par cik man šī tēma interesē nolēmu izlasīt grāmatu ‘’Dzīvniekterapija. Mūsu zāles-ūsas, ķepas un astes’’. Grāmata vēsta, kā un no kādām slimībām ārstē dažādi dzīvnieki, kādus ārstnieciskus preparātus no tiem iegūst. Šajā grāmatā var izlasīt arī jautrus un aizkustinošus stāstus par dzīvnieku paradumiem, atjautību un nesavtīgu palīdzību cilvēkam.

Šajā grāmatā minētas piecpadsmit kaķa prasības saimniekam, kas man lika lasot smaidīt. Varbūt jums arī tas uzlabos omu!

1. Baro mani regulāri!

2. Ļauj man gulēt 18 stundas diennaktī! Un liec mani mierā ar savām garlaicīgajām rotaļlietām, es pats labāk zinu, kad man spēlēties un kad gulēt!

3. Turi savā mājā labi daudz baldriāna! Tam jābūt visur-šķīvīšos, kvēpināmajos traukos; lej to uz puķēm un akvārija ūdenī!

4. Baro mani regulāri!

5. Iegādājies labi lielu gultu, labāk pat vairākas, labi būtu, ja katrā istabā būtu liela gulta!

6. izaudzē pietiekami garus nagus, lai kasītu man aiz auss un pazodi! Kasi vien, neizvairies no saviem tiešajiem pienākumiem! Un liec mani mierā ar saviem stulbajiem pienākumiem! Un liec mani mierā ar saviem stulbajiem pušķīšiem virtuvē!

7. Baro mani regulāri!

8. Es un tikai es esmu mājas saimnieks! Paskaidro to saviem viesiem! Arī pats neaizmirsti; man liekas, ka tu pārāk daudz atļaujies!

9. Starp citu, man nepieciešama saules gaisma! Vai tu par to esi padomājis? Man liekas, ka tu vispār ne par ko nedomā! Tu esi kā vienšūnas amēba!

10. Baro mani regulāri!

11. Pieklājīgi saimnieki saviem kaķiem katru dienu atnes svaigu pelīti! Ja nu tu esi tāda tūļa, ka nevari to sagādāt, tad izklaidē mani! Tikai ne ar debilo virvīti! Es to saplosīšu gabalu gabalos!

12. Atceries, ka aizkari piekarināti tikai tāpēc, lai es varētu pa tiem rāpties! Rokas nost no aizkariem!

13. Dīvānu apvilkumu maini labi bieži, man jāasina nagi!

14. Uz palodzes audzē labi daudz ēdamu augu! Tu un tikai tu būsi vainīgs, ja man sāksies avitaminoze!

15. Un vēlreiz – baro mani regulāri!

Tas tikai apstiprina, ka kaķis dara tikai to, ko grib. Pirms tam domāju, ka tikai mūsu rudais runcis ir izlutinājies un nepadodas nekādām audzināšanas metodēm.