Ceļojam pavasarī- Ziemassvētku kauju muzejs

Ceļojam pavasarī- Ziemassvētku kauju muzejs

14. Apr 2021, 21:42 Cielavinna Cielavinna

Man ļoti patīk muzeji, kuros es varu iepazīties ar vēsturi gan Latvijas, gan ārvalstu. Viens no maniem mīļākajiem muzejiem Latvijā ir Ziemassvētku kauju muzejs.  Ziemassvētku kaujas ir vienas no spožākajām lappusēm latviešu bruņoto spēku vēsturē.

Ziemassvētku kauju muzejs vieta, kur 1. pasaules kara laikā 1916. g. notika Ziemassvētku kaujas starp Krievijas un Vācijas karaspēku, pēc kurām latviešu strēlnieku drosme un varonība aizskanēja tālu pāri valsts robežas.

Man ļoti patīk šis muzejs, tur ir interesanti, jo apskatot ekspozīcijas un lasot informāciju uz stendiem, Tu vari iepazīties ar latviešu strēlnieku dzīves apstākļiem, apbruņojumu kaujas laukā. Man visvairāk patīk ekspozīcijas māja kurā parādīts, kā viņi gulēja uz vienkāršām koka divstāvu gultām.

Jebkurā gadījumā Ziemassvētku kauju muzejs ir labs variants ģimeniskai brīvdienu pastaigai, jo muzejs ir izvietots plašā teritorijā un lielākā daļa ekspozīcijas ir ārtelpās. Piedevām muzeja apmeklējums ir bezmaksas. Muzeja teritoriju var izstaigāt ar bērnu ratiem un izbraukt ar ritentiņu bērnu. 

Sakarā ar Covidu, nevar apmeklēt muzeja iekštelpu ekspozīciju, bet tā brauciet un iepazīties ar mūsu strēlnieku svarīgāko kauju.