Ceļojam pavasarī- Maģiskā Slokas ezera dabas taka

Ceļojam pavasarī- Maģiskā Slokas ezera dabas taka

07. Apr 14:57 Cielavinna Cielavinna

Pavasaris rit pilnā sparā, rādot gan savu raksturu, gan skaistumu. Laikam tikai pavasarī ir iespējams, ka vienu dienu līst, otrā krīt sniegs, bet trešajā spīd saule.

Latvijā ir daudzi dabas apskates objekti, kurus ir vēlams apmeklēt tieši pavasarī, kad tur ir visskaistāk. Viens no šādiem dabas objketiem ir Slokas ezera dabas taka, kas ir izvietota gar Slokas ezeru. Pavasarī aplūstot Vēršupītei šī pastaigu taka ir īpaši skaista. Slokas ezera dabas takā bijām arī pagājušajā gadā, kad nebija šis vau efekts, kas ir tagad pavasarī.

Noliekot automašīnu bezmaksas stāvvietā, var doties arī uz skatu torni, kas ir izvietots uz pontoniem Slokas ezera krastā, bet mēs to nedarījām, jo tur bija gan daudz cilvēku, gan policijas ekipāža. Pagājušajā gadā uzkāpām tajā, no tā paveras burvīgs skats uz ezeru un putniem.

Slokas ezers ir sekls piekrastes ezers ar dolomītu grunti, bagātīgām ūdensaugu audzēm un sēravotiem, kas ļoti patīk putniem, tāpēc ezerā ligzdo vairākas aizsargājamas putnu sugas un tā ir nozīmīga migrējošo putnu atpūtas vieta.

Tāpēc Slokas ezers ir laba putnu vērošanas vieta, īpaši pavasara un rudens putnu migrācijas laikā.

Slokas ezera pastaigu taka lokveida takas garums ir 3,1 km. Vienā virzienā taka iet gar ezera krastu, bet otrā virzienā - cauri mežam.

Taka ir izejama ar bērnu ratiem. Tas ir lielisks gala mērķis ģimenēm, lai nesteidzīgi baudītu dabas skaistumu.