Biezpiens bifido jogurtā, graudaugi un Latvijai raksturīgie augļi – “Food Union” investē 60 tūkstošus eiro sešu jaunu “Lakto” radīšanā

Biezpiens bifido jogurtā, graudaugi un Latvijai raksturīgie augļi – “Food Union” investē 60 tūkstošus eiro sešu jaunu “Lakto” radīšanā

01. Dec 2021, 13:17 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Fermentēti piena produkti ieņem aizvien nozīmīgāku lomu veselīga dzīvesveida uztura paradumos. Tāpēc Latvijā vadošais piena pārstrādes uzņēmums “Food Union” ir investējis 60 tūkstošus eiro sava veselīgākā zīmola “Lakto” sortimenta paplašināšanā. Rezultātā uzņēmuma “Svaigo piena produktu izcilības centrā” (Rīgā) radīti seši inovatīvi un daudzfunkcionāli skābpiena produkti (trīs ar karoti ēdami, trīs dzerami), kuri savu svaigo un probiotisko īpašību dēļ sākotnēji būs pieejami tirdzniecībai tikai Latvijā. 

Pirmo reizi “Lakto” klāstā pieejama inovatīva skābpiena produktu kombinācija – vājpiena biezpiens bifido jogurtā trīs garšās: 

  • Visuniversālākais produkts ir klasiskais “Lakto” 320 g glāzē – tā sastāvā ir tikai un vienīgi bifido jogurts un vājpiena biezpiens. Produkts satur vērtīgās bifidobaktērijas un daudz olbaltumvielu, kas piesātinās organismu ar enerģiju un stiprinās imunitāti. Klasiskais “Lakto” vispār nav saldināts (satur tikai dabīgo piena cukuru jeb laktozi), tāpēc tam ir neitrāla, maiga garša un lieliska saderība gan ar augļiem, ogām, medu un riekstiem, gan ar dārzeņiem un garšaugiem. 
  • Līdztekus patērētājiem tiek piedāvāti arī divi “Lakto” biezpien-jogurti 140 g divkameru trauciņā, kur komplektā ir arī atsevišķi iepakotasmiltsērkšķu-dzeltenās plūmes vai aveņu-čia sēklu piedeva.  

Jaunie “Lakto” biezpien-jogurti būs pārsteidzošs atklājums visiem, kuri meklē maksimālu funkcionalitāti vienā skābpiena produktā – dabīgas izejvielas, daudz olbaltumvielu, vērtīgās bifido baktērijas, nav pievienots cukurs un satur salīdzinoši maz kaloriju. Un, kas ir īpaši inovatīvi – patērētāji paši var izvēlēties, ar kādām piedevām ēst šo Latvijas tirgū unikālo, veselīgo uzkodu,” komentē Ilona Jaroša, “Food Union” piena produktu zīmolu vadītāja.  

Šie trīs ar karoti ēdamie “Lakto” biezpieni bifidojogurtā tiek ražoti “Food Union” specializētajā rūpnīcā “Valmieras piens” (Valmierā). Tur pirms vairāk nekā 25 gadiem Vidzemes piensaimniecības dižmeistari kopā ar Latvijas pārtikas zinātniekiem izveidoja “Lakto” receptes pamatformulu – augstvērtīgam svaigpienam pievienojot skābpiena baktērijas, tiek iegūts raudzēta piena produkts, kas ir veselīgs organismam, veicina dabīgās gremošanas sistēmas mikrofloras atjaunošanos un uzlabo imunitāti. 

Ņemot vērā, ka patērētāji ir visvairāk iecienījuši tieši dzeramos “Lakto”, tāpēc ar trīs jaunumiem papildināta arī zīmola dzeramo jogurtu līnija, kuras klāstā ir garšīgas, uzturvielām bagātas šķidrās maltītes: 

  • Radītas divas jaunas “Lakto Graudi”  raudzēta piena produkta garšas 270g tilpumā, kas bagātinātas ar šķiedrvielām – vienā ir graudaugi ar smiltsērkšķu-dzelteno plūmju piedevu, bet otrā – granola ar avenēm. 
  • Ar vienu jaunu garšu papildināta arī pēc tilpuma lielākā “Lakto” līnija 450g iepakojumā – radīts dzelteno plūmju-cidoniju raudzēta piena dzēriens ar acidofilām un bifidobaktērijām. Šis jaunums izceļas ar samazinātu cukura daudzumu (8,4 g), līdz ar to atbilst Ministru Kabineta noteikumiem Nr. 172 un ir piemērots lietošanai bērnudārzu un skolas vecuma bērnu uzturā kā veselīgs ēdiens.  

Dzeramie “Lakto” ir ērti paņemami līdzi, jo tiek iepakoti šķirojamās un pārstrādājamās, līdz ar to videi draudzīgās  PET pudelītēs uzņēmuma galvenajā rūpnīcā “Rīgas piena kombināts” (Rīgā).

Jaunumi jau ir nopērkami “Food Union” internetveikalā www.pienaveikals.lv, kā arī Rimi, Maxima, Mego, Beta, Narvesen, Circkle K, Elkor, Elvi, Lats, TOP veikalu tīklos un citos piemājas veikaliņos.