Biedrība “Debesmanna” atklāj savas piecu gadu jubilejas svētku bilžu izstādi

Biedrība “Debesmanna” atklāj savas piecu gadu jubilejas svētku bilžu izstādi

11. Oct 2018, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Vakar, 10.oktobrī, kas ir arī vispasaules psihiskās veselības diena, “M Art Gallery” tika atklāta dziļa foto izstāde “Estepatās”, kuras mērķis ir runāt par jauno vecāku emocionālo veselību. Talantīgā fotogrāfa Matīsa Markovska fotogrāfijās ir redzami vairāku sabiedrībā zināmu vecāku stāsti par to, ka bērna ienākšana ģimenē var ienest ne tikai daudz prieka un laimes mirkļus, bet likt saskarties ar pēcdzemdību depresiju.

Biedrības “Debesmanna” mērķis ir atbalstīt Latvijas sievietes un vīriešus, kuri saskārušies ar pēcdzemdību depresiju. Piecos gados paveikts daudz – organizētas vasaras nometnes ģimenēm, bezmaksas atbalsta grupas jaunajām māmiņām, sniegtas bezmaksas psiholoģiska un juridiska satura konsultācijas. Izveidota veiksmīga sadarbība ar vadošajiem speciālistiem Latvijā, rīkotas kampaņas un bezmaksas semināri, tapusi dziesma ‘’Kopā’’, ko izpilda biedrības labi draugi – Normunds Pauniņš no grupas Otra Puse un Antra Stafecka, kā arī organizēts labdarības koncerts ar tādu pašu nosaukumu.

Vakardiena, 10.oktobris kā izstādes atklāšanas diena nav izvēlēts nejauši, jo tieši 10.oktobrī tiek atzīmēta vispasaules garīgās veselības diena. Pēdējo piecu gadu laikā šī jau ir trešā informatīvā kampaņa, ko biedrība “Debesmanna” rīko tieši šajā zīmīgajā dienā. Šogad informatīvās kampaņas un izstādes “Estepatās” patronese ir TONIGHT autore Ieva Cipruse.  Bez Ievas foto izstādē piedalās arī biedrības “Debesmanna” dibinātāja Iveta Parravani, 2 bērnu mamma, bloga Viensplusviens.lv autore Laura Grēviņa, žurnāliste, blogere un fotogrāfe Aiga Zviedre, aktrise Madara Melne-Tomsone, divu puiku tētis un bērnu tiesību eksperts Lauris Bokišs, rakstniece Laura Vinogradova un daudz strādājošs projektu vadītājs, kas mīl braukt ar motociklu - Edgars Andersons.

Svinīgo foto izstādi atklāja Normunds Pauniņš no grupas Otra Puse un Antra Stafecka ar Biedrības Debesmanna himnu “Kopā”. Pasākumu vadīja Agnese Drunka. Ar kafiju cienāja kafijas bārs Caffeine. Veselīgo un ģimenisko uzkodu galdu klāja veselīga dzīvesveida piekritēja un viena no kampaņas pārstāvēm – Laura Grēviņa sadarbībā ar Biotēka. Īpašo un gardo svētku kūku cepa Cake Madame.

Informatīvā kampaņa un fotoizstāde ir tapusi pateicoties tās dalībnieku brīvprātīgajam darbam un ziedojumiem, tādēļ biedrība “Debesmanna” īpašu pateicību velta foto izstādes fotogrāfam Matīsam Markovskim, stila māksliniecei Lolitai Graudiņai, Žaņa Lipkes Memoriālam, kur tapa izstādes bildes, Communication ART un personīgi Vivitai Leismanei par izstādes noorganizēšanu, galerijai “M Art Gallery” un personīgi Inesei Dronei. Paldies arī Vitālijam Vinogradovam par visiem vizuālajiem darbiem un Laba Druka par visiem drukas darbiem. Mīļš paldies Dobeles dzirnavniekam un Skrīveru saldumiem par gardajām dāvaniņām mūsu atbalstītājiem.

Foto izstāde “Estepatās” būs skatāma un klausāma (pie katras bildes katrs ir ierunājis savus dziļo stāstu, ko var noklausīties vērojot bildi) līdz pat 31.oktobrim “M Art Gallery” Mūkusalas ielā 71, Rīgā (Rīga Plaza) un, cerams, pēc tam ceļos pa visām Latvijas galerijām.

Iveta Parravani, biedrības “Debesmanna” vadītāja: “..Vai drīkstu teikt, ka lepojos ar mums visiem? Stāvēju zālē un kārtējo reizi sapratu, ka es neesmu viena. Mūsu ir daudz! Šajā izstādē es patiesībā esmu vismazākā daļa. Tās sirds un kodols ir visi līdzcilvēki, kuri piedalījās un iesaistījās tās tapšanā. Paldies visiem, kuri mums uzticējās. Joprojām un vienmēr - estepatās!..”

Vairāk info par biedrību “Debesmanna”: www.debesmanna.com