Bezglutēna un vegānie produkti ir lielisks veids, kā daudzveidot savu ēdienkarti

28. Jan 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Cik veselīgs ir tavs ikdienas uzturs? Vai tu mēdz to papildināt ar jauniem, iepriekš neizmēģinātiem, produktiem?

Veselīgam uzturam ir jābūt sabalansētam un daudzveidīgam. “Tam jāsastāv no vairākām produktu grupām: olbaltumvielām, ogļhidrātiem, taukiem, šķiedrvielām,” uzsver sertificēta uztura speciāliste, Rimi Bērniem veselīgas ēšanas eksperte Olga Ļubina. Viņa norāda, ka dažādu apsvērumu, tostarp, veselības vai pārliecības dēļ, cilvēki mēdz ievērot arī dažādas diētas.

Var būt gadījumi, kad cilvēkam jāievēro bezglutēna diēta. Tas notiek celiakijas gadījumā, kad cilvēka organisms nespēj sagremot konkrētu olbaltumvielu – glutēnu. Lietojot uzturā glutēnu saturošus produktus – kviešus, miežus, rudzus, auzas –, tas var izraisīt veselības problēmas.

Nereti cilvēki izvēlas pievērsties veģetāram uzturam. Tā gadījumā no uztura visbiežāk tiek izslēgta gaļa, taču aizvien tiek lietoti piena produkti, olas un zivis. “Visstriktākais veģetārisma paveids ir vegānisms, jo tad no ikdienas uztura tiek izslēgti visi dzīvnieku pasaules produkti. Netiek lietots ne piens, ne olas, jūras veltes, medus vai gaļa,” skaidro uztura speciāliste.

Olga Ļubina norāda, ka veikalos nopērkamie veģetārie, bezglutēna, arī bezlaktozes produkti ir labs variants, kā ikviens var eksperimentēt un daudzveidot savu ikdienas uzturu, piebilstot, ka šādu produktu iekļaušana ikdienas uzturā ēdienkartes daudzveidošanai ir pat ļoti apsveicama.