Bērnu slimnīcā atklāj pakalpojumu bērniem ar īpašām vajadzībām ‘Atelpas brīdis’

Bērnu slimnīcā atklāj pakalpojumu bērniem ar īpašām vajadzībām ‘Atelpas brīdis’

03. Mar 2016, 10:47 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā Gaiļezera novietnē atklātas jaunas telpas bērniem ar īpašām vajadzībām ‘Atelpas brīdis’. Šī pakalpojuma ietvaros bērni no Rīgas un citām pašvaldībām var uzturēties gadā līdz pat 45 dienām, kamēr tos aprūpē mediķi un pedagogi, tādejādi kaut nedaudz atslogojot to vecāku ikdienu, kuriem diendienā jārūpējas par atvasi ar īpašajām vajadzībām.

‘Atelpas brīdis’ sāk savu darbību Bērnu slimnīcas Gaiļezera novietnē tikko labiekārtotās telpās,  kurās nu var uzņemt ievērojami vairāk pacientu nekā projekta sākumposmā. Pirms trim gadiem vienlaikus bija iespējams aprūpēt tikai trīs bērnus dienā, savukārt tagad ‘Atelpas brīdī’ īslaicīgu mājvietu radīs astoņi bērni vienlaicīgi. Pakalpojums pamatā ir vērsts uz pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, kuri ikdienā nevar apmeklēt skolu smagā veselības stāvokļa dēļ.

Šo pakalpojumu nodrošina Bērnu slimnīcas speciālisti (sociālie audzinātāji, māsu palīgi, speciālais pedagogs, sociālais darbinieks, medicīnas māsa u.c.), kuri blakus aprūpei attīsta bērniem pašapkalpošanās iemaņas un sociālās prasmes, palīdz veidot sociālos kontaktus, mudina bērnus iesaistīties dažādās piemērotās individuālās un grupu aktivitātēs, kā arī organizē viņu brīvā laika pavadīšanu. Programmas norises laikā bērniem tiek piedāvāta iespēja  apgūt jaunas iemaņas un piedalīties radošās aktivitātēs - zīmēt, dziedāt, dejot, rotaļāties un darboties ar dažādiem materiāliem.

 ‘Man ir liels prieks, ka mūsu speciālisti ir spējuši pacelt šo projektu jaunā līmenī, jo redzam, ka tas ir ļoti nepieciešams daudzām ģimenēm. Mūsu mērķis ir radīt drošu un patīkamu vidi bērniem, lai vecāki mierīgu sirdi varētu kaut nedaudz atpūsties no rūpju pilnās ikdienas. ‘Atelpas brīdis’ ir nākamais solis, uzsākot mērķtiecīgu attīstību Bērnu slimnīcas Gaiļezera novietnē. Pērn tika veikti remontdarbi gan rehabilitācijas nodaļā, gan dienas stacionārā, radot patīkamāku vidi arī šajā Bērnu slimnīcas daļā,’ skaidro Bērnu klīniskās universitātes valdes priekšsēdētāja Anda Čakša.

Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa norāda: "Mēs ikdienā redzam, cik ļoti vecāki rūpējas par bērniem un cik daudz enerģijas un spēka viņa velta, lai bērniņš justos pēc iespējas labāk un varētu attīstīties atbilstoši savām iespējām. Tas ir pilnas dienas un dažkārt arī nakts darbs, ko daudzi vecāki veic ar lielu mīlestību un pacietību. Projekts Atelpas brīdis ir lieliska iespēja vecākiem nedaudz atpūsties un veltīt laiku arī sev, zinot, ka viņu bērniņš tikmēr ne tikai tiks aprūpēts un pieskatīts, bet viņam profesionālu speciālistu uzraudzībā tiks nodrošinātas arī attīstību veicinošas aktivitātes. Sirsnīgs paldies Bērnu slimnīcas speciālistiem par šo ieceri un paldies ziedotājiem par atbalstu projekta tapšanā!"

‘Atelpas brīža’ pakalpojumu ir iespējams arī iekļaut vienotā programmā ar iepriekš plānotu rehabilitācijas kursu, ja bērnam tādu ir nozīmējuši speciālisti. Pakalpojums ir pieejams visu diennakti bez brīvdienām un minimālais tā izmantošanas laiks nav ierobežots. Vecāki bērniņu var atstāt kaut vai uz vienu dienu.

Šo iespēju ģimenēm, kurās aug bērnu ar invaliditāti, finansē attiecīgā rajona pašvaldība. Lai pieteiktos pakalpojumam, ir nepieciešams vērsties sociālajā dienestā savā dzīvesvietā.