Baltu ceļš- Grobiņas arheoloģiskais ansamblis

Baltu ceļš- Grobiņas arheoloģiskais ansamblis

01. Jul 2021, 19:29 Cielavinna Cielavinna

Dodamies tālāk iepazīt, Baltu ceļu, šoreiz uz Kurzemes pusi. Nezinu kā Jums, bet mums ļoti patīk vēsturiskie apskates objekti, tie ļauj bērniem iepazīt Latvijas vēsturi daudz interesantākā veidā.

Šoreiz dodamies iepazīt Grobiņas arheoloģisko ansambli, kuru veido vairāki viena laika arheoloģijas pieminekļi: Grobiņas viduslaiku pils, Grobiņas pilskalns un senpilsēta, Priediena senkapi, Atkalnu senkapi, Smukumu senkapi un Porānu senkapi, kas iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā.

Grobiņā bijām pirmo reizi un teikšu godīgi, ļoti skaista vieta un Grobiņas viduslaiku pils kā odziņa uz putukrējuma. Viduslaiku pils ir nesen rekonstruēta un tur ir ļoti skaisti.

Vai Jūs zinājāt kā kuršu valodā tiek dēvēta Grobiņa?- Skābaržu mežs.

Mūsu ēras 1 gadsimta sākumā, Grobiņas pašreizējā teritorija kļūst par rietumbaltu cilts kuršu apdzīvotu vietu. Kurši bija prasmīgi amatnieki, tirgotāji un karotāji. Kurši bijuši vareni jūras braucēji un veikuši sirojumus Baltijas jūrā.

Kurši bija viena no Baltu maztautām, kura senatnē apdzīvoja Kurzemi un Lietuvas ziemeļrietumu daļu.

Grobiņas pilskalnu (Skābarža kalnu) klāj vairāk nekā 20skābarži. Grobiņas pilskalns ir iespējams senākā Latvijas pilsēta, kuru apdzīvot sāka sākot ar vidējo dzelzs laikmetu un 7.-9.gs.

Grobiņas arheoloģisko ansambli atrast var ļoti viegli- Waze liekam Grobiņas viduslaiku pils un aidā ceļā. Pirms nākošā ceļojuma plānošanas iesaku ielūkoties www.atrastalatvija.lv tā ir jauna ceļošanas akcija, kas zina varbūt atradīsiet arī priekš sevis interesantu.