Aizcietējumi grūtniecības laikā vai barojot bērniņu ar krūti? Uzzini kāpēc rodas vēdera problēmas

28. Apr 2018, 06:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Tēma, par kuru parasti skaļi nerunājam. Labakajā gadījumā par to apspriežamies ar savu ārstējošo ārstu vai meklējam palīdzību internetā. Zarnu trakta darbība tieši ietekmē mūsu pašsajūtu. Pazīstamākie no simptomiem, ka ar zarnu trakta darbību kaut kas nav kārtībā ir smaguma sajūta, aizcietējumi, nereti arī šķidra vēdera izeja. 

Šī ir problēma, kuru nevajag atstāt bez ievērības, jo tā tieši ietekmē mūsu ikdienas un dzīves kvalitāti kopumā. Tapēc - iepazīsties ar situācijām, kurās var rasties zarnu trakta traucējumi un uzzini, kā šo problēmu risināt. 

Grūtniecība un zīdīšanas laiks

Ļoti bieži grūtniecību pavada aizcietējumi. Tā nav slimība, bet gan fizioloģiski izskaidrojams grūtniecības simptoms, ka ir saistīts ar samazinātu kuņģa-zarnu trakta muskuļu tonusu, kas palēnina zarnu tranzītu. Šajā periodā, resnajā zarnā samazinās ūdens daudzums uz zarnu saturs kļūst sausāks un cietāks. Vēl viens faktors – bērniņš aug, dzemde paliek lielāka tā nospiežot zarnas, neļaujot tām veikt savu darbu.

Grūtniecības laikā nevar lietot daudzus aizcietējumus samazinošus medikamentus, tādēļ jāizmanto citi līdzekļi. Pirmkārt un galvenokārt, pielāgojiet uzturu. Grūtniecēm vajadzētu dzert pietiekami daudz ūdens (1,5-2 litri dienā). Nepieciešama fiziskā slodze, no rīta izkustoties ar vieglu treniņu, peldot, staigājot - tas ne tikai stimulēs zarnu darbību, bet arī uzlabos vispārējo sievietes labklājību un pašsajūtu.

Drošākais fizioloģiski piemērotais zarnu darbības nodrošinātājs - šķiedrvielas, kas var būt dažādas izcelsmes, šķīstošās un nešķīstošās, kas ietekmē to efektivitāti. Vienas no visefektīvākajām šķiedrvielām ir smilšu ceļteku sēnalas, kas ir lieliski piemērotas šajā jūsu ļoti īpašajā laikā. Tās absorbē vairāk ūdens nekā jebkura cita šķiedrviela, pat 20-25 reizes vairāk nekā pašas sver. Vēl viena unikāla smilšu ceļteku sēnalu īpašība - tās nesatur fitātus, kas ir bagāti ar šķiedru, kas iegūta no kviešiem. Fitāti aizkavē minerālvielu uzsūkšanos gremošanas sistēmā, tāpēc no tiem ieteicams izvairīties grūtniecības laikā. Cita veida šķiedrviela, kas darbojas citādi kā smilšu ceļteku sēnalas, bet arī ir noderīga aizcietējumu likvidēšanai - inulīns.

Inulīns ir atrodams sakņaugos: sīpolos, cigoriņu saknē, artišokos, puravos. Kad inulīna bagāta pārtika tiek sašķelta gremošanas laikā, šķiedrvielas bez šķelšanās caur tievo zarnu nonāk resnajā, kur, pateicoties savām prebiotiskajām īpašībām, palielina bifidobaktēriju (galvenā pienskābo baktēriju kultūra) skaitu zarnu traktā. Bifidobaktērijas dabiski atrodas cilvēka zarnās, tās mīl mitru vidi, tāpēc baktēriju kultūras un smilšu ceļteku sēnalas darbojas pilnīgā harmonijā. Pētījumi liecina, ka šie divi komponenti sinerģiski palīdz perfekti attīrīt zarnu traktu no kaitīgajām vielām, toksīniem un nesagremotas pārtikas.

Ērts, drošs un viegli pieejams risinājums ir pārtikas piedeva Lepicol. Pulveris, kas satur visus no iepriekš minētajiem komponentiem. Lepicol Plus papildus tiek bagātināts ar gremošanu veicinošām augu sastāvdaļām. Šos produktus var lietot grūtniecības un zīdīšanas laikā.

Sēdošs, mazkustīgs darbs

Sēdoša darba darītājiem kustību trūkums palēnina arī kustību zarnu traktā, rodas aizcietējumi, ir jūtama pastāvīga smaguma un pilna vēdera sajūta. Uzņemot šķiedrvielas tiek paātrina kustība zarnās, un nesagremotā pārtika tiek izvadīta no zarnām. Smilšu ceļtekas sēnalas ir ar ļoti maigu efektu un ir piemērotas pat jutīgām zarnām. Tās absorbē sevī ļoti lielu šķidruma daudzumu, tādējādi veidojot mitru gēlveida masu, kas atvieglo zarnu satura izvadi.

Svara samazināšana

Daudzi cenšas samazināt svaru ātri un izmanto krasas, postošas diētas, ne tikai ierobežojot ēdiena daudzumu, bet arī tā dažādību. Tā rezultātā organismam ir pārāk maz uzturvielu un šķiedrvielu, pārtika paliek organismā, un pastāvīga smaguma sajūta liek just diskomfortu. Kopā veidojas barjera veiksmīgai svara zaudēšanai. Cilvēks nokļūst apburtajā lokā - ēd maz, lai notievētu, bet veidojas aizcietējumi, palēninās vielmaiņa, uzkrājas toksīni, un palēninās iespēja efektīvi sasniegt vēlamās ķermeņa formas.

Lai zarnas darbotos nevainojami, nemocītu nepatīkama smaguma sajūta, spiešana kuņģī vai aizcietējumi, ir nepieciešams dzert vairāk ūdens, un patērēt pietiekami daudz šķiedrvielu (šķiedras) saturošus produktus. Ja jūs ēdat samazinātu pārtikas daudzumu un neuzņemat pietiekamu daudzumu šķiedrvielu, diētu ieteicams papildināt ar speciāli izstrādātiem produktiem. Lepicol ir bagātīgs šķiedrvielu avots. Smilšu ceļtekas sēnalas absorbē lielu ūdens daudzumu. Šī īpašība ļauj paātrināt zarnu tranzītu, iztīrot no zarnām nesagremoto pārtiku, sārņus un toksīnus. Turklāt šķiedras uzbriest kuņģī, tā radot sāta sajūtu. Lietojot Lepicol pusstundu pirms ēšanas, jutīsieties paēdis apēdot mazāku pārtikas daudzumu.

Ceļošana

Daudzi ir pieredzējuši, ka, mainot vidi un pārtiku ceļošanas laikā, bieži rodas kuņģa-zarnu trakta problēmas, piemēram, gremošanas traucējumi, aizcietējumi vai, gluži pretēji, sākas caureja. Nereti jūtama spiedoša smaguma sajūta. Lai izvairītos no nepatīkamām izjūtām ceļojumu laikā, ieteicams lietot Lepicol plus – smilšu ceļteku sēnalu šķiedrvielu, pienskābo baktēriju un augu gremošanas fermentu avots. Smilšu ceļteku sēnalu šķiedras absorbē daudz ūdens, kas ir ļoti noderīga gan aizcietējumu gadījumos, padarot mīkstāku un vieglāk pārvietojamu zarnu saturu, kā arī pie caurejas - šīs šķiedrvielas absorbēs lieko mitrumu un stabilizēs zarnu darbību. Augu gremošanas fermenti palīdz uzturēt normālu gremošanas sistēmas darbību.

Mazkustība. Gultas režīms

Mūsdienās liela daļa cilvēku kustas pārāk maz. Tas bieži vien ir saistīts ar profesionālo darbību, mūsdienu sabiedrības priekšrocībām - mēs braucam ar automašīnām īsus attālumus, iepērkamies tiešsaistē, izmantojam liftus un eskalatorus, nevis kāpnes. Kustību ierobežošana vai gultas režīms var būt obligāts pēc dažādām slimībām, traumām.

Visos šajos gadījumos kustības trūkuma dēļ samazinās kustības zarnās, rodas aizcietējumi, slikta dūša, nepārtraukta smaguma sajūta. Atbilstoša šķiedrvielu lietošana uzturā paātrina un atvieglo gremošanas sistēmas darbību, un neaizsprosto zarnas. Smilšu ceļtekas sēnalas ir ar ļoti maigu efektu un ir piemērotas pat jutīgām zarnām. Tās absorbē sevī ļoti lielu šķidruma daudzumu, tādējādi veidojot mitru gēlveida masu, kas atvieglo zarnu satura izvadi.

Senioriem

Tas ir pašsaprotami, ka vecāka gadagājuma cilvēki vairs nedzīvo tik aktīvi kā agrāk, kustas mazāk. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc aizcietējumi ir tipiski senioriem. Turklāt, pēc 50 gadu vecuma, samazinās dabiski zarnās dzīvojošo baktēriju kultūru skaits, organisms sāk ražot mazāk gremošanas fermentus, kas palīdz sadalīt pārtiku un efektīvi absorbē vajadzīgās uzturvielas. Lepicol un Lepicol plus - bagāti ar šķiedrvielām, pienskābajām baktērijām un ir augu gremošanas fermentu avots - lieliska iespēja senioriem uzlabot savu pašsajūtu palīdzot gremošanas sistēmai.

20180428002037-80660.jpg

Kas palīdzēs zarnu darbības uzlabošanai?

Lepicol pulveris

Dabiskas izcelsmes sastāvdaļas, kurām piemīt labvēlīga ietekme uz zarnu darbību. Smilšu ceļteku sēnalas, baktēriju kultūras, inulīns.

Satur tikai aktīvo vielu, bez ķīmiskām piedevām! Atbalsta tranzītu pa gremošanas traktu un attīra zarnu sieniņas no nepārstrādātām vielām.

Kas palīdzēs uzlabot gremošanas sistēmu? 

Lepicol plus

Smilšu ceļteku sēnalas, baktēriju kultūras, inulīns un augu izcelsmes gremošanas enzīmi.

Augu gremošanas enzīmi - Papaīns (no papaijas), bromelaīns (ananāsu), fenheļa sēklas, piparmētru lapas, ingvera sakne, proteāze, betaīna hidrohlorīds, kas nodrošina normālu gremošanas darbību.

Kā palīdzēt samazināt svaru? 

Lepicol Lighter

Veselīga un viegla svara zaudēšanas recepte. Augu vielu komplekss, hroms un pienskābās baktērijas palīdz samazināt svaru, regulē ēstgribu un paātrina zarnu sieniņu attīrīšanu no nepārstrādātām vielām un toksīniem.

Kā lietot LEPICOL, lai sasniegtu vēlamo rezultātu? 

"Lepicol" pulveris

Lietot 30 minūtes pirms ēšanas. Pieaugušajiem: viena tējkarote (5 g) divas reizes dienā. Bērniem: puse tējkarotes (2,5 g) 1-2 reizes dienā. Sajauciet pulveri ar ūdeni, sulu vai citu vēsu dzērienu, līdz šķiedras piebriest. 5 g pulvera sajaukt ar vismaz 1 glāzi šķidruma.

"Lepicol plus” pulveris

Lietot 10 minūtes pirms ēšanas. Pieaugušajiem: viena tējkarote (5 g) divas reizes dienā.

Bērniem: pustējkarote (2,5 g) 1-2 reizes dienā.

Sajauciet pulveri ar ūdeni, sulu vai citu vēsu dzērienu, līdz šķiedras piebriest. 5 g pulvera sajauciet ar vismaz 1 glāzi šķidruma.

Ja bērns ir jaunāks par 11 gadiem, pirms Lepicol lietošanas konsultējieties ar savu ārstu.

Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu pārtiku.

Ieteikums par alergēniem: Var saturēt soju un pienu no baktēriju celmu barotnēm. Piena daudzums ir tādā līmenī, kas neietekmē cilvēkus ar laktozes nepanesamību.

Māmiņu klubs,2018