Aicina kopīgi veidot Rīgas Dzemdību nama Ģimenes koku

Aicina kopīgi veidot Rīgas Dzemdību nama Ģimenes koku

08. Mar 2018, 20:01 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Atzīmējot Dzemdību nama 70 gadu jubileju un Latvijas simtgadi, tiek veidots Ģimenes koks – savdabīgs virtuāls fotoalbums ar ģimenēm, kas savas atvases sagaidījušas Rīgas Dzemdību namā. 

Rīgas Dzemdību nams līdz šī gada beigām aicina iesūtīt savu fotogrāfiju vai video (e-pasts: foto@rdn.lv), kas dokumentē mirkli, kad ģimene dodas mājup, pēc izvēles sniedzot īsu komentāru. Visi materiāli* tiks publicēti Dzemdību nama sociālajos tīklos, veidojot virtuālu “Ģimenes koku”.

“Mēs pasaulē sagaidām katru trešo Latvijas iedzīvotāju. Savā ziņā esam saistīti – kā attāli ģimenes locekļi ar vienām kopīgām pirmajām mājām un pirmajiem sveicējiem: ārstiem, vecmātēm un medicīnas māsām,” komentē Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Santa Markova.

Lai gan Dzemdību nama vēsture aizsākās 1948. gadā, tādu, kādu to pazīstam pašreiz – ar lielo septiņstāvu korpusu – iestādi atklāja tikai 1978. gada 6. martā. Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļas vadītājs, ārsts Juris Šleiers atceras, ka pirmais pasaulē sagaidītais mazulis jaunajās telpās bija meitenīte - dzimusi zīmīgajā datumā - 8.martā. Savukārt, pārskatot statistiku, kopš tā laika no Dzemdību nama mājās devušies gandrīz 270 000 jaundzimušo. Visražīgākais ir bijis 1983. gads, kad piedzimuši 8826 bērni.

“Mūsu vēlme ir apkopot šos neskaitāmos stāstus, par atskaites punktu izmantojot konkrētu acumirkli – vai tā būtu fotogrāfija pie Dzemdību nama fasādes, auto vai palātā. Visas bildes veidos unikālu kolāžu, sniedzot ieskatu, cik patiesībā dažādi ir šie mūsu “ģimenes” locekļi,” piebilst Markova.

“Mēs īpaši aicinām pārskatīt savus albumus, aprunāties ar savām mammām un vecmāmiņām un atrast 10, 20, 30 vai 40 gadus vecas fotogrāfijas, kad gan dzemdības, gan Dzemdību nams bija pilnīgi citāds. Ja šobrīd digitālajā pasaulē fotogrāfiju uzņemt ir neizsakāmi vienkārši, piemēram, padomju laikā šāda bilde bija zelta vērtē.”

Vairāk informācijas un pirmās mums dāvātās bildes var aplūkot ŠEIT.