Adventes vainaga gatavošana. Lieliska ideja, kā kopā ar bērnu kopīgi pavadīt laiku

29. Nov 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Svētku laikam piemīt kas īpašs, un šo īpašo sajūtu varam uzburt arī darbojoties kopā ar savu bērnu. Tas būs ne tikai lieliski kopīgi pavadīts laiks, bet arī skaistas bērnības atmiņas bērnam. 

Neatkarīgi no tā, vai iesaistām bērnus piparkūku cepšanā vai Adventes vainaga gatavošanā, bērnam tas ir tik ļoti svarīgais laiks, kas tiek pavadīts kopā ar vecākiem. “Bērns jūtas svarīgs, nozīmīgs, mīlēts, paaugstinās arī pašvērtējums, jo viņš ir piedalījies tik svarīgā pasākumā kā svētku organizēšana,” stāsta Rimi Bērniem emocionālās labsajūtas un attiecību eksperte Iveta Aunīte.

Ja jūsu mājās aug trīsgadnieks, noteikti zini, ka mazais ziķeris jau ļoti vēlas aktīvi iesaistīties procesā, taču vecākiem ir jābūt gataviem uz iespējamiem konfliktiem. “Tas tāpēc, ka trīsgadnieks gribēs, lai viss notiktu pēc viņa prāta, un, iespējams, kaitēs mūsu gaidām, gaumei un stila izjūtai,” saka Iveta Aunīte, piebilstot, ka tad, ja vecāki tam nav gatavi, tad Adventes vainaga gatavošanā labāk iesaistīt bērnus no piecu gadu vecuma. Šajā vecumā bērns jau ir apguvis pirmās iemaņas, viņa pirkstiņi ir veiklāki, viņš prot aplicēt, veidot no plastilīna, līmēt un griezt. Piecu gadu veci bērni ar savu nerimstošo entuziasmu būs ļoti gatavi iesaistītes Adventes vainaga tapšanas procesā.

Jo vecāks ir bērns, jo pieaugušajam vairāk jāatkāpjas un jāļauj visu darīt bērnam.

Iveta Aunīte nomierina tos vecākus, kuri cer uz estētisku, skaistu un perfektu vainagu, sakot, ka nebūs arī nekāds grēks, ja vainagu ģimene nevis gatavos pati, bet iegādāsies jau gatavu. “Tā vietā pirmssvētku laiku var pavadīt kopā citās brīnišķīgās nodarbēs, piemēram, lasot pasakas, cepot piparkūkas vai gatavojot apsveikumus,” teic Rimi Bērniem eksperte. Viņa atgādina, ka kopābūšanas laiks uzburot svētkus neizslēdz arī minūtes, kuras nepieciešamas, lai vienkārši padraiskotos un parotaļātos. 

Iesaistot bērnu svētku organizēšanā, ir arī lielāka iespēja, ka pieaugušā vecumā bērns šīs tradīcijas ieviesīs arī savā ģimenē.