6. februāra Māmiņu Kluba raidījumā runāsim par neauglību

04. Feb 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Vai esat gatavas spert vēl vienu soli tuvāk pavasarim un sagaidīt februāri ar Māmiņu Kluba jaunāko TV raidījumu? 

Šo svētdien, 6.februārī, plkst. 9.20 slēdz iekšā STV Pirmā, un pavadīsim brīvdienas rītu kopīgi foršās sarunās.

Lai sniegtu psiholoģisku atbalstu ģimenēm, kuras saskārušās ar neauglību, palīdzētu noticēt tam, ka brīnums ir iespējams, jau šajā svētdienā Māmiņu Kluba raidījumā tiksimies ar daudzu sieviešu iedvesmotāju Inesi Prisjolkovu, kura par māmiņu kļuva neilgi pirms savas 50.dzimšanas dienas. Tāpat arī uz sarunu aicināsim psihoterapeiti Guntu Čebotarjovu, kura strādā arī ar pāra reproduktīvās sistēmas psiholoģiskajām problēmām.

Februāris ir laiks, kad teju nav pieejami sezonālie augļi un dārzeņi, tāpēc jāizlīdzas ar krājumiem, kas atrodami saldētavā. Raidījumā vaicāsim uztura speciālistam, vai saldēti augļi un dārzeņi ir tikpat vērtīgi kā svaigie, un sniedz mūsu organismam tik nepieciešamās uzturvielas.

Uzsākot savlaicīgu ārstēšanu, var izvairīties no smagākas saslimšanas. Tāpēc ir vērtīgi, ja mājās ir inhalators, lai bērnam sniegtu pirmo palīdzību saaukstēšanās gadījumā, kas, kā zināms, ziemas sezonā piemeklē jo īpaši bieži. Raidījumā skaidrosim atšķirības starp dažādajiem inhalatoru veidiem, kā arī runāsim ar ārstu, kas sniegs padomu, kādus jautājumus jānoskaidro pie speciālista pirms inhalāciju uzsākšanas.

Tavuprāt, vai Vidusjūras diēta ir piemērota arī Latvijā dzīvojošajiem? Izrādās, ka ir gan, piedevām, šāds dzīvesveids var sniegt daudz pozitīvu efektu tavai veselībai, piemēram, samazinot onkoloģisko saslimšanu risku, cukura diabēta risku. Raidījumā endokrinoloģe skaidros arī citus ieguvumus no Vidusjūras diētas.

Diāna kopā ar Andri soli pa solim pacietīgi virzās tuvāk savam mērķim par kopīgu bērniņu. Ceļā bijuši dažādi šķēršļi, neskaitāmas konsultācijas ar ārstiem un izmeklējumi, taču pāris nav zaudējis cerības un tic brīnumam. Svētdien satiksimies ar Diānu, lai pārrunātu viņas pašreizējās sajūtas pēc veiktās punkcijas.

Tiekamies 6.februārī plkst. 9.20