5 interaktīvas lietotnes, kas palīdzēs attālinātajā mācību procesā

5 interaktīvas lietotnes, kas palīdzēs attālinātajā mācību procesā

21. Apr 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Jau vairāk kā gadu skolēni, mācību personāls un arī vecāki ir centušies pielāgoties attālinātajam mācību procesam un nodrošināt ērtu vidi, kas ļautu efektīvi mācīties un mācīt. Pie šāda mācību procesa ir pieraduši vien 18 % skolēnu, studentu un mācībspēku, savukārt vairāk kā trešdaļa jeb 36 % vēlētos nākotnē mācīties gan attālināti, gan klātienē, vēsta Samsung Electronics Baltics veiktā aptauja*. Iespējams, mācību stundas tiešsaistē ar laiku kļūs par klātienes mācību procesa sastāvdaļu, bet līdz tam svarīgi sagatavoties darbam, lai mācības noritētu produktīvāk. Exupery Starptautiskās vidusskolas vēstures skolotājs Edgars Bērziņš dalās ar padomiem, kā šobrīd uzlabot mācīšanās procesu un iesaka piecas lietotnes interaktīvākam darbam ar skolēniem un studentiem.

Ikdienas nodarbību piezīmēm

Kopīgai rakstīšanai, sadarbībai, piezīmju veikšanai var izmantot lietotni Padlet www.padlet.com vai tai līdzīgu – Trello www.trello.com. “Šīs lietotnes izmantoju strādājot ar skolēniem un arī pieaugušajiem – projektu un ikdienas nodarbību piezīmēm, kā arī kā vietni, kurā var augšupielādēt jau iepriekš veidotos failus,” stāsta skolotājs Edgars Bērziņš. “Ikdienā noderīgi un ērti ir izmantot planšetdatoru, piemēram, Samsung Galaxy Tab S7+, kam ir pieejama pilna funkcionalitāte, turklāt skārienekrāns un viedā pildspalva jeb S Pen dod iespēju ērtāk orientēties un pārvietoties no viena dokumenta uz citu”.

Interaktīvai mācību stundai

Lai kopīgi pētītu, vizualizētu un apskatītu informāciju, kā arī pētījumu rezultātus, skolotājs iesaka izmantot MS Teams vai Zoom platformā kopīgotu Google Word vai Power Point dokumentu, kurā vienlaikus var darboties viens, divi vai vairāki skolēni. “Katram skolēnam vai skolēnu grupai tiek iedalīta sava krāsa, ar ko veikt piezīmes, tādējādi es kā nodarbības vadītājs varu ērti sekot līdzi sniegumam grupas ietvaros,” uzsver skolotājs.

Prezentāciju veidošanai

Lietotnēs Genially www.genially.com vai Infogr.am www.infogr.am ir pieejami lieliski rīki dažādu prezentāciju, infografiku veidošanai - parocīgi, jo ir plaša izvēle ar iepriekš izveidotām prezentāciju veidnēm. Īpaši noderīga lietotne ir darbam ar datiem – sociālajās zinībās un starptautiskajā izglītībā. Ērts veids, kā prezentēt dokumentu auditorijai, ir savienot planšetdatoru ar televizora ekrānu vai citu ierīci un prezentējot izmantot planšeti, lai rediģētu dokumentu vai pārslēgtu vienu slaidu uz citu.

Vizuāli pievilcīgam saturam

Skolotāja palīgs – lietotne Miro www.miro.com – ir tiešsaistē pieejama tāfele, uz kuras var atainot praktiski visu, kas nepieciešams mācību stundas laikā, turklāt lietotnē vienlaikus var darboties gan skolotājs, gan skolēni. Lielisks rīks vizualizāciju veidošanai, lai attālinātais mācību darbs kādā no sarunu platformām būtu radošāks un vizuāli saistošs, turklāt, izmantojot planšetdatoru un funkciju “Pen to text”, rokrakstā veiktos pierakstus ar S Pen var automātiski pārvērst drukātā tekstā.

Atgriezeniskajai saitei un novērtējumam

EdPuzzle www.edpuzzle.com ir rīks, ar kura palīdzību jebkuram video materiālam var veidot slēgtos un atvērtos jautājumus. “Šo lietotni šobrīd izmantoju ļoti bieži – skolēni skatās video un tā laikā atbild uz jautājumiem ar vairākiem atbilžu variantiem, kā arī ir iespēja veidot atvērtos jautājumus, kas ir manuāli pārbaudāmi,” stāsta Edgars Bērziņš.