4 iemesli, kāpēc ir svarīgi turēt bērnam doto solījumu

4 iemesli, kāpēc ir svarīgi turēt bērnam doto solījumu

16. Apr 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Solījuma turēšana ir goda lieta. Un tas svarīgi ne tikai attiecībās ar citiem pieaugušajiem, bet arī ar bērniem, neatkarīgi no tā, vai bērns vēl ir vien pāris gadus vecs, vai jau sasniedzis lielāku vecumu. Tas tāpēc, ka, neturot doto vārdu vienu reizi, pēc tam atkārtoti, veidojam bērna attieksmi pret pasauli, un viņa izpratni par taisnīgumu.

Iespējams, tu apsolīju bērnam pirms gulētiešanas izlasīt pasaciņu, taču biji pārāk nogurusi, tāpēc atliki to uz nākamo dienu. Iespējams, tu apsolīji kopā ar meitu izcept cepumus, taču starp daudzajiem pienākumiem tam neatlika laika. Varētu šķist, ka tas nav nekas īpašs, jo katram var gadīties, taču visi šie nepiepildītie solījumi bērnam labi paliek atmiņā un ietekmēs viņa attiecības ar citiem jau vēlākos gados.

Kas notiek ar bērnu, ja mēs nepildām viņam dotos solījumus?

  • Bērns iemācās, ka vecākiem nevar uzticēties. Ja vecāki nepilda pat tādus mazus solījumus kā pasaciņas lasīšana vai arī došanās kopā uz rotaļu laukumiņu, kāpēc gan lai viņš ticētu, ka vecāks pildīs arī citus solījumus.
  • Bērns jūtas pievilts. Neviens cilvēks savu dzīvi nevar nodzīvot bez vilšanās, taču, turot doto vārdu, mēs varam samazināt bērna pārdzīvotās vilšanās.
  • Bērns jūtas mazvērtīgs. Bērns noteikti pamanīs, ka tu turi doto vārdu citiem, bet ne viņam. Izpildot bērnam doto solījumu, tu tādējādi paziņo, ka viņš tev ir svarīgs.
  • Vecāki zaudē bērna cieņu. Ja tētis un mamma nepilda savus solījumus, viņi bērna acīs zaudē cieņu, jo tieši godīgums un uzticēšanās ir galvenie, kas veido cieņu. Ja neesi pārliecināts, ka varēsi izpildīt apsolīto, labāk bērnam to neapsoli.

Kā vecākiem rīkoties?

  • Paskaidro iemeslus, kāpēc nevari izpildīt apsolīto. Lai arī kā mēs censtos vienmēr izpildīt bērnam apsolīto, tomēr var gadīties objektīvi apstākļi, kad tomēr tas nav iespējams. Ja tā notiek, svarīgi bērnam paskaidrot iemeslus. Lai arī kādi būtu šie iemesli, kuru dēļ nevari izpildīt solījumu, paskaidro tos bērnam un pastāsti, ka centīsies, lai šāda situācija neatkārtotos.
  • Lūdz piedošanu. Arī vecāki ir tikai vienkārši cilvēki, kuri mēdz kļūdīties. Ja nevarēji izpildīt savu solījumu, jo to aizmirsi, biji pārāk nogurusi vai radās vēl kāds cits kavēklis, lūdz bērnam piedošanu. Tas viņam iemācīs piedot.
  • Māci bērnam pildīt savus solījumus. Kā zināms, audzināšana nav tikai vārdi, jo vissvarīgākais ir rādīt bērnam piemēru. Vērojot, kā dažādās situācijās uzvedas pieaugušie, bērns iepazīst dzīvi un attiecības ar citiem. Šī iemesla dēļ, ja vēlies, lai arī bērns turpmāk pildītu solījumus, rādi piemēru.