27.02. STV: Toksiskas attiecības, rieksti bērna uzturā, rūpes par zobiem gaidību laikā

27. Feb 2022, 09:59 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Šis svētdienas rīts bija vērtīgs, jo viesojāmies pie speciālistiem, kuri sniedza atbildes uz ikvienam vecākam svarīgiem jautājumiem, kā arī aktualizējām jautājumu par toksiskām attiecībām. Tēmu, kuru nereti uzskata par tabu.

Mēs piedāvājam noskatīties Māmiņu Kluba 27.februāra visu raidījumu vai arī atsevišķus sižetus atkārtoti tev ērtākajā laikā un vietā!

Šodien Māmiņu Kluba TV raidījumā runājām par sasāpējušu tēmu - vardarbīgām un toksiskām attiecībām. Savā pieredzes stāstā dalījās improvizācijas teātra TeaTree impro dibinātāja Mairita Rosicka un centra Marta vadītāja Iluta Lāce.

Rieksti vienmēr ir laba ideja veselīgai uzkodai, jo tajos apslēptas daudzas organismam vērtīgas uzturvielas. Tavuprāt, no kāda vecuma riekstus var iekļaut bērna uzturā? To raidījumā vaicājām uztura speciālistam, noskaidrojot arī, kurus riekstus bērna uzturā ieviest kā pirmos.

Neviens vēl nav piedzimis ar prieku kārtot mājokli, taču, lai tā kārtošana nedēļu no nedēļas nesagādātu ģimenē strīdus un nepatiku, tev noderēs daži knifi, kā kārtošanas procesu padarīt vienkāršāku, ērtāku un patīkamāku.

Zobiņu nākšana mazulim var radīt lielu slodzi un stresu, tāpēc ir svarīgi būt bērniņam šajā laikā blakus un viņu atbalstīt. Kādas ir zobiņu nākšanas pazīmes un kā mazulim šajā laikā palīdzēt, skaidrojām raidījumā.

D vitamīns ir svarīgs faktors bērna kaulu sistēmas un imunitātes attīstībai. Raidījumā ārste atgādināja, cik svarīgi, lai bērns uzņemtu profilaktisko D vitamīna devu, kā arī topošā māmiņa laikā, kad mazulis vēl ir tikai puncī, parūpētos arī pati par D vitamīna uzņemšanu.

Gaidību laikā sievietes organisms piedzīvo milzu izmaiņas, tostarp, var būt jutīgāki zobi un smaganas. Kā parūpēties par savu zobu veselību šajā laikā, raidījumā vaicājām speciālistam.

TV