Pucēšanās ar pašdarinātiem auskariņiem

Pucēšanās ar pašdarinātiem auskariņiem

02. Oct 2010, 17:33 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Nereti atrast tādas rotas kā vēlamies nav viegli. Tāpēc vislabāk piemeklēt akmentiņus un pāris minūšu laikā tikt pie jaunas rotiņas, kas veidotas pašas rokām. Arī es esmu pakļāvusies rotu darināšanas bumam. Manās mājas auskariņi top tikai manis pašas vai tuvāko cilvēku priekam.

 

Man līdz meistarībai rotu darināšanā tālu, bet pucēties tomēr gribas. Šoreiz „soli pa solim” parādīšu, kā tikt pie jauniem auskariem pavisam vienkārši.

 

Iesākumā pērļu veikalos izvēlos sev vēlamās krāsas akmentiņus un citas vajadzīgās detaļas, šajā gadījumā auskara āķus un atbilstošas krāsas materiāla pamatiņu jeb nagliņu uz kā arī vērsim auskariņu. Par materiālu auskariem var izmantot arī mājās atrodamas pogas vai citus rotājumus, kas nokrituši no somām, apģērbiem utt. Tā kā auskarus darinu tikai priekš sevis, neiegādājos lielus daudzumus pērlīšu un akmentiņu, līdz ar to mani apmierina Rīgas veikalu piedāvājums. Ja gribas kādus oriģinālākus akmentiņus var pasūtīt www.ebay.com, tur par demokrātiskām cenām var iegādāties ļoti skaistus akmentiņus. Ja auskarus veidosi pirmo reizi, vajadzēs nopirkt arī knaiblītes un standziņas. Iesaku iegādāties tās nevis pērļu veikalos, bet gan K-Rautā vai DEPO, tur var iegādāties komplektiņus. Par cenām gan nezinu, jo savas saņēmu dāvaniņā.

{pic:1}

Nākamais solis ir uz nagliņas izveidot tādu akmentiņu kombināciju kādus vēlamies auskarus. Šeit droši var eksperimentēt un izmēģināt pat trakas idejas. Uz mazākiem akmeņiem vērt lielākus un otrādi. Es izvēlējos vienu lieli akmentiņu, kuru no abām pusēm ieskauj mazs akmentiņš. Manuprāt, šī akmentiņa krāsas ļaus šos auskariņus valkāt gan ikdienā, gan arī svētkos, ja izvēlamies bižutēriju.

{pic:2}

Trešajā solī ņemam apaļstandziņas un nagliņu nolokam 90 grādu leņķī. Šādi mēs varēsim izveidot glītu cilpiņu. Kad tas izdarīts lokam nagliņu pretējā virzienā, tādējādi veidojot cilpiņu. Pirms cilpiņas veidošanas es parasti lieko nagliņas materiālu nokniebju ar knaiblītēm, atstājot apmēram 1 cm garu materiālu, kas pietiek, lai veidotos glīta cilpiņa. Citi atlikušo materiālu nokniebj, kad cilpiņa jau gatava. Jāatzīst, ka mana cilpiņa nav tāda kādu es to gribētu redzēt, BET ar katru reizi tā kļūst arvien glītāka :)

{pic:3}

Tad ieveram auskara āķīšus un noslēdzam cilpiņu.

{pic:4}

Ja veidoju auskarus dāvanai, tad izveidoju arī jauku šabloniņu, kurā iestiprinu auskariņus un uzrakstu kādu īsu tekstiņu. Šoreiz, lai manis gatavoti auskari ir dāvana „Māmiņu kluba” mājas lapas saimniecei Kristīnei.

{pic:5}

Kā redzat, nav nekā sarežģīta. Latvijas web lapās var atrast arī instrukcijas pirmajiem soļiem, ja gribas, lai tas ir profesionālāk var apmeklēt arī kādus kursus. Cenas ap 7 Ls par nodarbību. Manā kolekcijā nav daudz auskariņu, bet visus arī nēsāju. Mīļākie ir auskariņi ar mazajām puķītēm.

{pic:6}

Lai izdodas jūsu auskari un esiet skaistas!

 

Elīna, tiešām LIELS, LIELS, LIELS paldies par jauko dāvanu un jauko pārsteigumu :)

 

Kristīne, mājas lapas redaktore

11. Jan 2010, 11:36

man drauga māsa taisa ļoti smukus auskarus,kakla rotas un roku spradzs..bet man liekas nedaudz par sarežģītu,kad apskatīju pašus pamatus😀
auskariņus vel varētu uztaisīt bet kaklarotas gan laikam nē😀