19.09. STV: Baiba Vītiņa, mazuļa aprūpes pamatprincipi, sievietes veselībai svarīgi mikroelementi

19. Sep 2021, 09:57 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kā jūsu ģimenē iesākās šīs svētdienas rīts? No sirds ceram, ka mierīgi ar kopīgām ģimenes brokastīm un, protams, Māmiņu Kluba jaunāko raidījumu.

Ja tomēr šorīt miegs bijis saldāks vai arī, tieši otrādi, jau no agra rīta esat devušies pastaigās vai rudens darbos, nekas nav nokavēts, jo Māmiņu Kluba raidījumus var atkārtoti noskatīties sev ērtākajā laikā.

Lielajā intervijā uz sarunu aicinājām TV personību Baibu Vītiņu, kura dalījās ar savu dzemdību pieredzi. Pirmajā grūtniecībā Baibas bērniņš nāca pasaulē ar ķeizargriezienu, savukārt otro gaidību laikā Baibas bērniņa sirsniņa apstājās, iezīmējot emocionāli smagu dzīves un attiecību posmu.

Ģimenēs, kurās aug bērni, laika plānošana dažkārt ir liels izaicinājums, tāpēc neatsverams palīgs ir iespēja iepirkties internetā, kas būtiski ietaupa laiku un arī atvieglo pašu ieprikšanās procesu. Šodien raidījumā satikāmies ar Kārli un Kristīni, kuru ģimenē aug divi bērniņi. Viņi dalījās ar saviem iepirkšanās paradumiem.

Bēbīšu kluba galvenie varoņi Santa un Kalvis atzīst, ka šobrīd bērna aprūpes jautājumos vēl jūtas gluži kā baltas lapas, tāpēc, lai uzzinātu, kā pareizi nomainīt autiņbiksītes jaundzimušajam, kā pareizi bērniņu velt un turēt rokās, kopā ar topošajiem vecākiem devāmies uz Māmiņu Kluba Vecāku skolu pie fizioterapeites, kura dalījās praktiskos padomos.

Glutēna izslēgšana no uztura bieži vien ir nevis modes lieta, bet gan veselības nepieciešamība, tāpēc devāmies ciemos pie māmiņas Līgas. Viņas ģimenē aug trīs meitas, bet vienai no viņām ir konstatēta glutēna nepanesība. Līga dalījās ar savu pieredzi, kā tiek organizētas maltītes viņas ģimenē.

Ikdienas steigā nereti aizmirstam padomāt par to, kā ārējā vide un pārējie apstākļi ietekmē mūsu labsajūtu, tāpēc šodien tikāmies ar infektoloģi, kuri atgādināja par sievietes veselībai svarīgiem mikroelementiem, kuri ieņem būtisku lomu, lai mēs dienu no dienas justos labāk.

Raidījumā tikāmies ar klīnisko psiholoģi, lai pārrunātu, kā arī digitālais saturs var palīdzēt bērna izaugsmei, piemēram, bērna prasmei risināt dažādas problēmas, tās analizēt un meklēt risinājumus.

TV