ONLINE TV 11.decembra videoieraksts

11. Dec 2018, 12:08 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ir klāt gada pēdējā tikšanās reize Māmiņu Online lekcijās, tāpēc šoreiz nedaudz īpašāk, tomēr ne mazāk noderīgi ikvienai māmiņai.

Tavu kāju veselība un skaistums

Kāju veselība un skaistums ir problēma par kuru sievietes mēdz aizdomāties tikai tad, kad ir sajūtam diskomforts vai kāda redzama estētiska nepilnība. Iespējams tam par iemeslu ir arī nevēlēšanās doties pie daktera, lai atklātu savas problēmas un meklētu tam risinājumu. Lieki teikt, ka lielākā daļa speciālistu, kuri rūpējas par kāju vēnu veselību ir vīrieši, tāpēc – lai atrastu risinājumu tām sievietēm un māmiņām, kuras savas problēmas nespēj izklāstīt vīrietim, uz sarunu studijā esam uzaicinājuši Dr. med. Patrīciju Ivanovu no Veselības centra 4 - vienīgo asinsvadu ķirurģi Latvijā, kas operē ar mazinvazīvām un modernām vēnu ārstēšanas metodēm.

Vitamīna D3 nepieciešamība māmiņai un mazulim

Pēdējā laikā arvien biežāk parādās informācijas par to, ka vitamīns D3 ir krietni nozīmīgāks mūsu veselībai, nekā mēs domājām līdz šim. Tie nav vienkārši saules stari, kuri mūs sasilda vasarā un vitamīni, kurus varam uzņemt ar pārtiku ziemā. Tie ir vitamīni, kuriem ir ļoti būtiska loma māmiņas un mazuļa veselības nodrošināšanā, tāpēc par to runāsim tiešraidē, ar pediatri Gerdu Lielausi un vietējā farmācijas zīmola LYL love your life pāŗstāvi - Munisi Lamberti.

Tava mazuļa pirmie ratiņi

Pirmo ratiņu izvēle jau sen, no vienkārša pārvietošanās līdzekļa izvēles, ir kļuvusi par īpašu un rūpīgu lēmumu, jo tieši ietekmē gan mazuļa drošību, gan māmiņas labsajūtu. Sevišķi gada aukstajā laikā, kad ceļi kļūst neizbraucami un mēs vēlamies, lai pastaigās pavadīto laiku, mazulis pavadītu siltumā. Tāpat – ļoti būtiski, lai ratiņi būtu ērti un viegli lietojami arī māmiņai. Tāpēc, tiešraidē uzzināsim svarīgāko, par pirmā “braucamā” izvēli pašiem mazākajiem un mēģināsim mazināt apjukumu par to – kādus ratiņus vislabāk izvēlēties, lai tie atbilstu gan individuālajām prasībām, gan būtu droši un ērti.

Izvēlamies mēbeles, sava mazuļa bērnistabai

Nav īpašāku mirkļu par tiem, kad ar mazuli atgriežamies mājās no dzemdību iestādes. Tik daudzi mēneši pavadīti kopā, nēsājot mazulīti zem sirds, bet tagad – ir laiks parūpēties par to, lai mazajam mājās būtu sava īpašā vieta. Tiešraidē parunāsim par mazuļu istabas iekārtojumu un mēbeļu izvēli. Kas svarīgs un kas jāņem vēra izvēloties pirmās mēbeles mazulim?  Tāpat, atradīsim viņam ko īpašu un unikālu.

Mazuļa barošana ar krūti

Krūts ēdināšana, lai gan dabīga un saprotama, reālajā dzīvē no jaunās māmiņas prasa ārkārtīgi daudz rūpju un pacietības. Ir ļoti daudzas situācijas, kad zīdīšana kļūst par lielu pārdzīvojumu, tāpat, ir situācijas, kurās neiztikt bez speciālista un atbalsta personas iesaistes. Par to, kas pats svarīgākais, tiešraidē runāsim ar krūts ēdināšanas speciālisti, psiholoģisko treniņu vadītāju – Sandru Lasi

Tava mazuļa drošībai ir dzīvības vērtība

Tiešraides noslēgumā mēģināsim pievērst Jūsu uzmanību vissvarīgākajam. Mūsu bērnu drošībai, no kuras tik ļoti atkarīga ir bērna veselība un dzīvība. Lai svētku laiks būtu drošs, lai māja būtu vispiemērotākā mazulim. Lai neaizmirstu par drošību ārpus mājās un spētu pasargāt tos, kuri tik ļoti alkst izzināt pasauli. Studijā tiksimies ar  Anesteziologu, reanimatologu, NMPD Zemgales reģionālā centra vadītāju - Robertu Fūrmani

Tava mazuļa miegs un veselīgu ieradumu audzināšana

Mazuļa miegs ir tik ļoti cieši saistīts ar vecāku mieru. Tāpat, miegam ir ārkārtīgi liela ietekme uz mazulīša attīstību un veselību. Jau kopš pirmajām kopā būšanas dienām mēs varam mācīties kopā ar savu mazulīti veidot veselīgus miega paradumus, tomēr ikdienā, tas ne vienmēr izdodas. Tiešraidē par miegu, tā nozīmi un risinājumiem, miega rituālu veidošanai, runāsim ar kognitīvi biheiviorālo psihoterapeiti – Diānu Zandi.

Rotaļāšanās kā mazuļa attīstības pamatelements

Vai esi iedomājies, ka gluži tāpat kā mamma var dienām un naktīm vērot savu mazulīti, ziemas laikā, jo īpaši – pašus mazākos vēro kāds, kurš ik gadu zem eglītes slēpj Ziemassvētku dāvanas. Šajā tiešraidē studijā satiksim ĪSTU Ziemassvētku vecīti, kurš vislabāk zina visu par to, kādas rotaļlietas mazajiem nepieciešamas un kā pie tādām tikt. Lai žagari paliek maisā un bērni rotaļājas droši, ar savam vecumam un attīstībai piemērotākajām rotaļlietām.

Inese Caune Inese Caune 11. Dec 2018, 14:20

Novēlu sapņot un lai sapņi piepildās!

lauvinja lauvinja 11. Dec 2018, 13:34

Novēlu baudīt ik mirkli ar savu klātbūtni un izbaudīt to, labās domas pārvērst labos darbos un nevairot slikto, dalīties savā mīlestībā, jo dalot to, tā vairojas un vairo labo.

Cielavinna Cielavinna 11. Dec 2018, 12:21

No visas sirds novēlu nedaudz mīlestības, nedaudz veselības, nedaudz naudas, nedaudz prieka, bet galvenais būt līdzās ar ģimeni, jo esot kopā ar ģimeni mēs no nedaudz iegūstam daudz.

Iveria Iveria 11. Dec 2018, 12:10

Novēlu visiem mierīgi pavadīt gada nogali ar saviem tuvākajiem un nebaidīties izsapņot kvēlākās vēlmes nākošajam gadam, jo domas materializējas! 😀

nosiguldas nosiguldas 11. Dec 2018, 12:06

Nav nekā jaukāka kā svētki kopā ar visu ģimeni. Es vēlu katram Mīlestību, saticību un galvenais veselību.

filologe filologe 11. Dec 2018, 11:40

Novēlu, lai ikvienai mazajai sirsniņai šajos Ziemassvētkos kopā ar saviem mīļajiem cilvēkiem izdodas piedzīvot Ziemassvētku brīnumu.

Banija_lv Banija_lv 11. Dec 2018, 11:34

Lai neizsīkstoša enerģija un tas, ko nevar nopirkt par naudu - mīlestība un veselība. Ja būs abi pēdējie, tad viss izdosies!