07.03. STV: Vitamīni sievietēm, priekšlaikus dzimuša mazuļa aprūpe, bērna intīmo zonu kopšana

07. Mar 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Prieks bija ar jums visām tikties šorīt Māmiņu Kluba jaunajā raidījumā, kurā runājām par to, kas mums, sievietēm, svarīgs ne tikai kā mammām, bet arī sievietēm.

Esam apkopojuši raidījuma svarīgākos sižetus, lai vari uz tiem netraucēti atskatīties.

Lielajā intervijā tikāmies ar četru bērnu māmiņu un Bērnu slimnīcas fonda vadītāju Lieni Dambiņu. Liena pati atzīst, ka viņas lielākā dāvana ir iespēja veidot attiecības ar bērniem. Runājām par to, kā Lienei izdodas salāgot darbu ar ģimenes dzīvi, kā arī to, kā viņa jūtas četru bērnu mammas lomā.

Pasaulē ieradies jūsu mazulītis? Apsveicam! Tikko dzimis bērniņš ir jaunas rūpes māmiņai un tētim, tāpēc noderēs pediatra ieteikums, kā pareizi kopt mazulīša intīmās zonas. Par svarīgāko mazuļa intīmās zonas kopšanā raidījumā stāstīja Rimi Bērniem veselības eksperte, pediatre Sanita Mitenberga.

Garā ziema mūs ir pamatīgi nogurdinājusi, vēl jo vairāk tāpēc, ka to pavadījusi mājsēde, mācīšanās un strādāšana no mājām. Raidījumā tikāmies ar ārsti, kura skaidroja, kā palīdzēt ziemas un dažādu slimību nogurdinātajam organismam atgūties, lai atkal izskatītos skaista un būtu enerģija.

Priekšlaikus dzimuša bērniņa aprūpe prasa īpašu uzmanību un zināšanas. Tāpēc tikāmies ar ārsti, kura stāstīja par atšķirībām priekšlaikus dzimušu mazuļu aprūpē, kā arī uzklausījām māmiņas pieredzes stāstu, kura savu bērniņu pasaulē ierodamies sagaidīja priekšlaikus.

Tehnoloģijas nāk palīgā vecākiem, daudzas lietas padarot daudz vienkāršākas. Viens no tādiem izgudrojumiem, ko īpaši novērtē mazu bērnu vecāki, ir bezkontakta termometrs. Māmiņu Kluba raidījumā Rūta Dvinska dalījās ar savām atziņām par tā lietošanu savā ģimenē.

TV