06.06. STV: Daudzaugļu grūtniecība, autiņbiksīšu dermatīts, veselīgi dzērieni bērniem

06. Jun 2021, 09:43 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Labrīt šajā burvīgajā jūnija pirmajā svētdienā! Mūsu rīts iesācies ar Māmiņu Kluba jaunāko raidījumu. Vai arī tavējais?

Esam apkopojuši šīs svētdienas raidījuma tēmas, lai vari tās noskatīties atkārtoti. Brīdī, kad tevi neviens netraucē un vari ar tasīti karstas kafijas rokās izbaudīt raidījumu no sirds.

Jūnija pirmā raidījuma lielajā intervijā tikāmies ar skaistumkonkursu organizētāju Kristīni Lindenblati, lai runātu par to, kā pandēmijas ietekmē mainījusies skaistumkonkursu organizēšana, un kādas izmaiņas šis laiks nesis pašas Kristīnes dzīvē.

Vislabākais dzēriens gan bērniem, gan arī pieaugušajiem ir ūdens. Cik daudz to dienā vajadzētu izdzert, vai ūdenim var pievienot sīrupus, augļus un ogas? Uz šiem jautājumiem šodien atbildēja uztura speciālists.

Ir gadījumi, kad mazuļa āda iekaist un veidojas autiņbiksīšu dermatīts. Tas var radīt lielas raizes gan vecākiem, gan arī pašam mazulim, kurš izjūt diskomfortu. Raidījumā runājām ar dermatologu, kurš skaidroja iemeslus, kāpēc veidojas autiņbiksīšu dermatīts, un dalījās ar ieteikumiem, kā šādās situācijās palīdzēt bērniņam.

Ziņa, ka gaidāmi dvīnīši, bieži vien topošajiem vecākiem ir negaidīts pārsteigums, kas līdzi nes arī satraukumu, vai ar gaidāmajiem bērniņiem viss ir kārtībā. Šī iemesla dēļ daudzaugļu grūtniecības laikā topošajām māmiņām analīzes un izmeklējumi tiek nozīmēti biežāk nekā tad, ja gaidāms viens bērniņš. Kādas analīzes ārsti pārbauda, raidījumā skaidroja ginekoloģe Karlīna Elksne.

Līdz ar siltāku laiku aizvien biežāk dosimies uz pludmali. Ko obligāti vajadzētu atcerēties, ja ar mazuli dosimies atpūsties pie ūdens vai arī citviet dabā? Atbildes uz šo jautājumu raidījumā sniedza bērna ārste.

TV