05.12. STV: Arvis Zēmanis, dzemdību somas saturs, glikozes slodzes tests, grims mājas apstākļos

05. Dec 2021, 09:58 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pirmssvētku laikā turpinām ar jums ik svēdienu satikties Māmiņu Kluba TV raidījumos. Katra satikšanās mums ir ļoti lieli svētki, jo varam pastāstīt, ko jaunu esam uzzinājuši, parādīt, ar kādiem fantastiskiem cilvēkiem esam satikušies. 

Šī svētdiena, protams, nebija izņēmums. Noskaties 5.decembra raidījumu arī mūsu portālā!

Lielajā intervijā tikāmies ar dzirksteļojošo divu bērnu tēti Arvi Zēmani, lai runātu par bērnu audzināšanu.

Līdz ar piparkūku laiku mājās aizvien vairāk smaržo arī mandarīni. Sulīgi, spirdzinoši, īstas vitamīnu bumbas, taču, neskatoties uz visām labajām lietām, kuras mums dod mandarīni, uztura speciāliste raidījumā atgādināja, ka arī ar citrusaugļu ēšanu vajadzētu ievērot mērenību.

Kad aizvien tuvāk nāk satikšanās brīdis ar mazulīti, laiks kārtot dzemdību somu. Ja arī tev priekšā šis atbildīgais darbiņš, ieklausies vecmātes ieteikumos par to, ko vajadzētu likt somā, kā arī uzzini, kā ar somas kārtošanu veicās Bēbīšu kluba vecākiem.

Decembris ir svētku laiks, kad arī vairāk vēlamies sapucēties. Tāpēc noderēs vizāžistes padomi, kā ātri pašas spēkiem mājās sapucēties, padarot sevi mirdzošāku un priecīgāku.

Balstoties uz Pasaules Veselības Organizācijas datiem, aptuveni 40% no visiem gestācijas diabēta gadījumiem netiek atklāti. Tāpēc aizvien biežāk ginekologi iesaka glikozes tolerances testu veikt ne tikai riska grupu grūtniecēm, bet ikvienai topošajai māmiņai. Svētdien tikāmies ar ārsti, kura skaidroja, kuros gadījumos šādas pārbaudes jāveic obligāti.

Vai atceries, kā iepriekšējā raidījumā jaunajai māmiņai Lanai tika veikta galvas ādas un matu diagnostika? Speciāliste secināja, ka Lanas galvas āda nav pietiekami attīrīta, mati, lai arī ir tikko mazgāti, patiesībā, ir netīri, kas arī kavē jaunu matu augšanu. Šoreiz raidījumā sekojām līdzi, kā Lanai sokas ar speciālistes ieteikumu ievērošanu un jauno matu kopšanas līdzekļu lietošanu.

TV