03.10. STV: Andžejs un Sigita Graudi, analīžu nodošana bērnam, ādas kopšana grūtniecības laikā

03. Oct 2021, 10:02 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Sveiciens Māmiņu Kluba oktobra pirmajā raidījumā, kā arī Skolotāju dienā!

Ja no agra rīta jau esat devušies baudīt Latvijas rudeni, kas pamazām iekrāsojas arvien raibāks, izmanto iespēju noskatīties visus Māmiņu Kluba 3.oktobra raidījuma sižetus sev ērtākajā vietā un laikā.

Šodien svinam Skolotāju dienu, tāpēc arī raidījuma lielajā intervijā tikāmies ar Sigitu un Andžeju Graudiem, kuriem viņu radītā bungu skola ir kā vēl viens bērns. Andžejs sarunā skaidroja savu redzējumu par pasniedzēja un pedagoga lomu, un to, kā dzīves ceļš viņu pie tā novedis.

Analīžu nodošana bērniem bieži vien izsauc negatīvas emocijas, bet, lai zinātu, kā to vērst par labu, raidījumā tikāmies ar speciālisti, kura dalījās ar ieteikumiem, kā bērnam skaidrot to, kāpēc nepieciešams nodot analīzes, un kāpēc bērnam nekādā gadījumā nedrīkstētu melot, ka tas būs nesāpīgi.

Zīdīšanas pieredze dažkārt var būt sāpīga, jo sevišķi pirmajās nedēļās, kad vēl tikai iepazīstaties ar mazulīti un centies apgūt zīdīšanas iemaņas. Kādi ir biežākie iemesli tam, ka zīdīšana izvēršas sāpīga, raidījumā stāstīja zīdīšanas speciāliste Sandra Lase.

Šodien Bēbīšu klubā tikāmies ar topošo māmiņu Santa, kura patlaban ir grūtniecības 7.mēnesī. Viņa dalījās ar saviem ādas kopšanas paradumiem, kā arī uzklausījām ārstu, kurš pastāstīja, kā vispareizāk kopt ādu, lai izvairītos no striju rašanās.

Latvija šobrīd ir vienīgā valsts Eiropas Savienībā, kurā vēl nav Mātes piena bankas. Tomēr, cilvēkiem sadodoties rokās un piedaloties ar savu atbalstu, ir iespēja palīdzēt, lai Latvijā Mātes piena banka tomēr taptu, ļaujot priekšlaikus dzimušajiem mazuļiem saņemt savai veselībai un imunitātei tik svarīgo māmiņas pienu.

Māksla mums palīdz atraisīt savu "ES", tāpēc ir svarīgi, lai bērniem būtu iespēja atklāt mākslas pasaulē sevi pēc iespējas agrāk. Kādos veidos palīdzēt bērnam piedzīvot mākslu, lūkosim šodien raidījumā.

TV