02.03. STV: Bērnu niķi. Bariatrijas operācija. Otrais trimestris. Sirds veselība

02. Mar 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Māmiņu Kluba TV raidījuma galvenā tēma 2. martā - bērnu niķi! Jūs šo tēmu (ap 1000 vecāku mūsu pēdējā aptaujā) uzrādījāt kā vienu no svarīgākajām! Kopā ar pieredzes bagāto mammu Lauru Grēviņu un psihoterapeiti Vitu Kalniņu šķetinājām niķu pavedienus.

Tiek uzskatīts, ka otrais trimestris ir mierīgākais, vieglākais un patīkamākais gaidību laiks, jo ir aprasts ar jaunajām ķermeņa aprisēm, pazudusi toksikoze un aiz muguras pirmās pārbaudes, kā arī parādījies enerģijas pieplūdums. Grūtniecības kalendārā lūkojam, kas jāzina par gaidību 2. trimestri.

Pēc bērniņa piedzimšanas nereti apkārtējie komentē, ka krūts barošanas laikā pazudīs arī liekie kilogrami, taču ne visām sievietēm tā paveicies. Ja sports un uzturs dod tikai īslaicīgus rezultātus, iespējams, nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās.

Teju katra sieviete kaut reizi mūžā ir saskārusies ar tik delikātu un nepatīkamu problēmu kā urīnceļu iekaisumi. Parasti vainojama apsaldēšanās, bet izrādās, ka šādas problēmas var atkārtoties hroniski visa gada garumā. Kā cīnīties ar cistītu?

Ja ģimenē bijušas sirds veselības problēmas, būtiski uzraudzīt arī savu veselību. Kā sekot līdzi sirds veselībai, vaicājam ģimenes ārstei.

Kad ģimenē piedzimst bērniņš, visa uzmanība tiek veltīta viņam un māmiņas atbalstam, bet kā jūtas jaunie tēti? Kas ir viņu lielākie izaicinājumi un bailes?

TV