“Ne par stingru, ne par maigu” – iznākusi grāmata par to, kā veidot harmoniskas attiecības ar bērnu

“Ne par stingru, ne par maigu” – iznākusi grāmata par to, kā veidot harmoniskas attiecības ar bērnu

04. Jan 11:26 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Laikā, kad bērnu audzināšanas metodes, kas agrāk bija vispārpieņemtas, bet mūsdienās ir atzītas par nepiemērotām vai pat vardarbīgām, daudzi vecāki meklē savu - iejūtīgākas audzināšanas ceļu. Taču tas nav viegli, īpaši, ja mūsu pašu bērnībā ir trūcis veselīgu piemēru attiecībām ar vecākiem vai citiem pieaugušajiem.

Ģimenes psiholoģijas centrs LĪNA decembrī laidis klajā vācu autores Inkes Hummelas grāmatu "Ne par stingru, ne par maigu", kurā vecākiem būs iespējams uzzināt, kā attiecībās ar bērnu atrast vidusceļu starp pārmērīgu bardzību un izlutināšanu.

Grāmata iedrošina, ka nav jābūt perfektai mammai vai tētim, lai bērnu audzinātu veselīgi un cieņpilni. Atrast vienu audzināšanas metodi, kas būtu piemērota visiem bērniem, nemaz nav iespējams. Tādēļ "Ne par stingru, ne par maigu" nav veidota kā vienkāršs padomu un noteikumu apkopojums – tas ir ceļvedis, kas palīdzēs dziļāk izprast vecāku un bērnu attiecības, analizēt un pilnveidot sevi kā vecāku un nostiprināt ciešāku saikni ar bērnu.

Izmantojot konkrētas ikdienas situācijas, Inke Hummela parāda, kuras vecāku reakcijas nav vēlamas un kāda audzināšanas pieeja ir piemērota katram bērnam, lai  veicinātu viņa veselīgu attīstību. Grāmatā uzzināsiet, kā veidot vecāku un bērnu saikni, kas sniegs drošību visai ģimenei un stiprinās attiecības pat izaicinošās situācijās. Autore aicina vecākus ne tikai iepazīt bērna vajadzības, bet arī pārdomāt savas automātiskās reakcijas un aizspriedumus saistībā ar bērnu audzināšanu.

Kā norādījusi centra LĪNA psiholoģe Dace Čible, vecāku spēja reflektēt par savu audzināšanas stilu ir viena no svarīgākajām komponentēm veiksmīgā sadarbībā ar bērnu. “Kā atrast vidusceļu, lai nebūtu ne par stingru, ne par maigu bērnu audzināšanā, ir viens no vadošajiem jautājumiem vecāku konsultācijās. “Ne par stingru, ne par maigu” es saredzu kā iejūtīgu ceļvedi, kas palīdzēs lasītājiem labāk izprast sevi vecāka lomā un būt apzinātākiem sava ceļa izvēlē,” norāda psiholoģe.

Grāmatas autore Inke Hummela ir vācu bērnu audzināšanas grāmatu autore, pedagoģe, ģimenes atbalsta uzņēmuma “sAchtsam Hummel” īpašniece un blogere. Viņa aktīvi atbalsta ģimenes visos dzīves posmos, sniedzot palīdzību no mazuļa pirmā dzīves gada līdz pat pusaudžu vecumam. Grāmatā ir apkopota autores bagātīgā pieredze, kas gūta gan profesionālajā praksē, atbalstot ģimenes, gan savā mammas pieredzē, audzinot trīs bērnus.

Grāmata “Ne par stingru, ne par maigu” ir piemērota vecākiem, vecvecākiem un pedagogiem – visiem, kuri ikdienā veido attiecības ar bērniem.  Grāmatu no vācu valodas tulkojusi Baiba Cekule. Grāmatu ir iespējams iegādāties centrā LĪNA, kā arī Latvijas grāmatnīcās.