Spīķeros pirmizrādi piedzīvos muzikāla ukraiņu pasaka bērniem “Drosmīgais Ivanko”

Spīķeros pirmizrādi piedzīvos muzikāla ukraiņu pasaka bērniem “Drosmīgais Ivanko”

09. Oct 2023, 10:02 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

VSIA “Latvijas Koncerti” ciklā “Patiešām maziņiem” aicina uz jaunu, muzikālu uzvedumu bērniem “Drosmīgais Ivanko”, 21. un 22. oktobrī Spīķeru koncertzālē. Koncerta pamatā ir ukraiņu tautas pasaka par drosmīgo puisi Ivanko, kurš no ļaunās raganas burvestībām atbrīvo skaisto meiteni.  Lomās  operdziedātāja Evija Martinsone, rokmūziķis Atis Ieviņš un citi populāri latviešu mūziķi, kā arī dziedātājas no Ukrainas – Lidija Baranova no Kijivas un Darja Titkova no Čerņihivas.  Vēl koncetā piedalīsies Rīgas Ukraiņu vidusskolas deju kolektīvs “Perlinka”, un  instrumentālais ansamblis.

Mazajiem skatītājiem ar vecākiem būs iespēja arī piedalīties radošajās darbnīcās, kur bērni varēs brīvi krāsot kādu no pasakas tēliem un Mūzikas istabiņā muzicēt kopā ar Montesorri skolas skolotāju Ivetu Brikmani, tādēļ aicinām apmeklētājus ierasties jau pusstundu iepriekš.

Ukraiņu tautas pasaka “Drosmīgais Ivanko” stāsta par drošsirdīgu un atjautīgu puisi Ivanko, kurš nebīstas ne Raganas, ne Raganas dēla, veiksmīgi tiks galā ar  daudziem citiem uzdevumiem, lai palīdzētu skaistajai meitenei, kuru ļaunā Ragana nobūrusi par niedri. Pārvarējis visus šķēršļus, Ivanko un Niedres meita laimīgi svinēs krāšņas kāzas. Ļoti krāsaina būs uzveduma mūzikas valoda, gan ar ukraiņu tautas melodijām, klasiskās mūzikas un pat rokmūzukas skaņdarbiem. Koncertā būs iespēja dzirdēt ukraiņu tautas dziesmas, Antonīna Dvoržāka, Dmitrija Kabalevska un Artūra Manguļa skaņdarbus. Kā allaž “Rīgas Mākslu un Mediju tehnikuma” audzēkņi un pedagogi  parūpēsies par koncerta dalībnieku tērpiem un rekvizītiem, bet uz ekrāna pasaku vizualizēs zīmējumi ūdenī - EBRU.

Galvenās lomas atveidos Latvijā zināmi mākslinieki – Raganas lomā iejutīsies Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste Evija Martinsone, Raganas dēls būs atraktīvais rokmūzikas pārstāvis Atis Ieviņš, savukārt drosmīgais Ivanko būs jaunais un talantīgais dziedātājs Nataniels Rasnačs.

Līdzās Latvijā atzītiem māksliniekiem, uzvedumā piedalīsies arī divas dziedātājas no Ukrainas – Lidija Baranova, kas uzvedumā atveidos daiļo meiteni – Nieders meitu, un Darja Titkova, kas uzvedumā atveidos Dzērvi.  Lidija Baranova Latvijā  ieradusies no Kijivas jau pašā kara sākumā, veiksmīgi izturējusi konkursu uz kora mākslinieka vietu Latvijas Nacionālās operas un baleta trupā, jo pēc profesijas Lidija Baranova ir vokālā pedagoģe un kora diriģente - Kijivā vadījusi korus un bērnu ansambļus, kā arī dziedājusi ukraiņu džeza grupā "Luna Luna". Savukārt Darja Titkova ir no Čerņihivas un jau otro gadu mācās Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļā. Savas pilsētas mūzikas skolā jaunā māksliniece apguvusi ukraiņu tautas mūzikas instrumenta - bandūras spēli. Liela loma uzvedumā būs arī dejotājiem - ukraiņu vidusskolas deju kolektīvam "Perlinka", kura horeogrāfe ir Irina Malinska - Ukrainas Horeogrāfu savienības biedre, Hersonas pilsētas domes Hersonas Ārpusskolas darba centra tautas deju ansambļa "KALINOVIJ CVIT" tautas mākslas kolektīva vadītāja.

Karina Bērziņa, muzikālā uzveduma mākslinieciskā vadītāja: "Mūsu izvēlētā pasaka vēlreiz apliecina, cik ukraiņu tautas pārstāvji ir drosmīgi gan senos laikos, gan arī mūsdienās. Tieši tāpēc mums bija svarīgi ciklu sākt ar muzikālu veltījumu Ukrainai, vēl jo vairāk ar ukraiņu mākslinieku piedalīšanos!"

 

Biļetes iespējams iegādāties „Biļešu paradīze“ kasēs un internetā.

„Patiešām maziņiem“ interneta mājas lapa www.patiesammaziniem.lv