Lieldienu rotaļas tavas ģimenes svētkiem

Lieldienu rotaļas tavas ģimenes svētkiem

03. Apr 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Populārākā Lieldienu nodarbe, protams, ir sišanās ar olām un to ripināšana. Bet piedāvajam ieskatam arī citas rotaļas, kas jūsu ģimenes Lieldienas var padarīt jautrākas!

Kura ir tavas ģimenes iecienītākā Lieldienu rotaļa?

Putnu dzīšana
Viena no senākajām Lieldienu rīta izdarībām ir putnu dzīšana. Simboliskā putnu dzīšana notikusi, lai putni to gadu neizēstu sējumu sēklas. Aizdzenot tos no sētas, laukiem un mājām, ļaudis cerēja, ka tiks aizdzītas visas raizes un ļaunumi. Putnu dzīšana norisinās ar lielu troksni: sit klabatas, klaigā, trokšņo un dzied. Varam pieņemt, ka vissenākajos laikos putnu dzīšana bijusi ļoti svarīga Lieldienu izdarība, kas vēlāk kļuvusi par jautru rotaļu.

Ripas sišana
Ripa, kas simbolizē sauli, tiek dzīta ar koka kūju pa lauku. Rotaļas mērķis ir dabūt ripu līdz noteiktai strīpai pretējās puses galā.

Olu ripināšana
Slīpi noliek dēli vai renīti. Olu ripina lejup pa renīti: ja ola pieskaras jau lejā esošai olai, tad ripinātājs iegūst abas olas, ja nē, tad atstāj arī savējo, kuru mēģinās iegūt nākošais ripinātājs.

Sietiņa dzīšana
Rotaļas iesācējs paņem lakatu, kuram iesiets mezgls - griež grīstē virs galvas. Kāds no rotaļas dalībniekiem jautā: Ko tu dzen?". Atbilde: „Sietiņus dzenu!"- „Cik augstu sietiņš?" - „Deviņas jūdzes!". Tiklīdz to pasaka, visiem jāmūk. Kam dzinējs trāpa ar lakatu, tam jāiet viņa vietā.

Diena un nakts
Laukuma galos atzīmē divas robežlīnijas. Rotaļas dalībnieki sadaļas uz pusēm: vieni ir Diena, otri - Nakts. Abi pulki nostājas taisnās rindās nelielā attālumā viens no otra. Vidū stāv vadītājs - rokās koka ripa, kam vien puse balta, otra - melna. Šo ripu viņš met gaisā. Ja tā nokrīt ar melno pusi uz augšu, tad viņš sauc: „Nakts!" Nakts pulks skrien uz savu robežlīniju. Pretējā grupa cenšas kādu noķert - to drīkst darīt tikai līdz robežlīnijai. Noķertajiem jāpāriet Dienas pusē. Vadītājs atkal met ripu. Spēle turpinās tik ilgi, kamēr viens pulks izķerts.

Ko jūsu ģimene parasti spēlē Lieldienās? Kādas ir jūsu interesantākās nodarbes?

Māmiņu Klubs