Kā neapjukt pulciņu piedāvājumā?

Kā neapjukt pulciņu piedāvājumā?

07. Sep 2017, 00:00 FejuFeja FejuFeja

Manam vecākajam bērnam ir jau teju 5 gadi. Jau aizvadītajā gadā prātojām par to, ka būtu laiks dēlam apmeklēt kādu pulciņu, lai izliktu savu enerģiju, apgūtu ko jaunu, taču septembrī no plašā piedāvājuma apjukām un tā arī neko neizvēlējāmies... Mācību gada vidū dēls regulāri runāja par to, ka vēlētos apmeklēt džudo nodarbības, tāpēc metos iekšā internetā un meklēju dažādas iespējas. Taču, kad atradu, nācās vien dēlu apbēdināt, jo treneris pateica, ka gada vidū pievienoties grupai, kura trenējas jau no septembra, būs sarežģīti, tāpēc lai gaidām septembri.

Neko darīt... klāt septembris, un mēs jau atkal esam meklējumos.

Ko es ņemu vērā, izvēloties bērnam pulciņu?

  • lai tas būtu bērnam aktuāli (piespiedu kārtā pret paša gribu nevedīšu viņu, piemēram, uz zīmēšanu);
  • lai pulciņš atrastos saprātīgā attālumā no mājām (jau savlaicīgi domāju par izvadāšanu, laika plānošanu);
  • lai maksa par nodarbību nebūtu kosmoss (lai gan daudzu pulciņu maksas var iekļaut attaisnotajos izdevumos, jāmaksā taču ir katru mēnesi visa gada garumā, tāpēc plānoju arī finanses);
  • lai gan bērnam, gan mums patiktu treneris, nodarbību vadītājs.

Kā mums veicas ar pulciņu atrašanu?

Manuprāt, labs risinājums ir dažādas aktivitātes, kuras pieejamas bērnudārzā. Vismaz dēla dārziņā dažādi treneri un skolotāji īrē telpas, lai darba dienu vakaros pasniegtu, piemēram, dejošas, vingrošanas nodarbības. Domāju, tas ir izcils risinājums, jo treneris atnāk pats bērnam pakaļ uz grupiņu, atkrīt vadāšana cauri visai pilsētai uz nodarbībām (jau domāju pāris soļus uz priekšu, kā tumšajos ziemas vakaros var mazo Fejiņu padusē vestu lielo brāli uz pulciņu kaut kur Rīgas centrā), piedevām, šo nodarbību maksa vienmēr ir ļoti saprātīga, jo dārziņš par telpu nomu neprasa milzīgas cenas.

Līdz šim, jau gaidot septembri, esam izskatījuši dažādus risinājumus. Esmu zvanījusi arī futbola trenerim, kura vadītās nodarbības notiek netālu no mājām. Tiesa, teneris runā tikai krievu valodā un pat man, cilvēkam, kurš saprot krievu valodu, visu viņa teikto saprast bija grūti. Tāpēc, kā teica vīrs, šāds variants atkrīt, jo, ja trenera teikto nesaprotu es, kā to sapratīs dēls? Tāpēc, mūsuprāt, izvēloties pulciņu, ir ļoti svarīgi, lai izdotos saprasties ar tā treneri/ vadītāju arī vārda vistiešākajā nozīmē.

Dēls jau ilgstoši arī izsakās, ka labprāt vēlētos apmeklēt basketbola nodarbības, taču, jau atkal iegrimstot interneta pasaulē un meklējot dažādus pulciņus, nākas secināt, ka mums tuvākie basketbola treniņi notiek Rīgas centrā. Tas ir aptuveni 10km attālumā no mājām. Ja vēl tagad, kamēr ar mazo Fejiņu dzīvojos mājās, dēlu uz treniņiem vēl varētu izvadāt, tad, domājot par mirkli, kad būs jāatgriežas darbā, saprotu, ka tas kļūs par neiespējamo misiju, jo pēc darba būs jāpagūst 1,5 stundas laikā tikt līdz mājām un pēc tam atpakaļ uz centru. Tieši tāpēc arī lielu uzsvaru, izvēloties aktivitātes, liekam uz nodarbību atrašanās vietu.

Un, lai arī cik skarbi tas neskanētu, noteikti svarīgs faktors ir arī maksa par nodarbībām. Dēls ļoti vēlas apmeklēt arī robotikas pulciņu, taču, parēķinot izmaksas par nodarbībām, ceļa izdevumiem, saprotu, ka kopējā summa sanāktu gana liela, tāpēc vismaz šogad vēl pieturēsimies pie piezemētākām aktivitātēm.

Saliekot visus punktus uz "i", esam nolēmuši patlaban pieturēties pie bērnudārzā piedāvāto pulciņu apmeklēšanas.

Kādas aktivitātes un pulciņus izvēlējies apmeklēt Tavs bērndārznieks?

Brīve Brīve 07. Sep 2017, 10:12

Man ir 3mazi bērni,kas jau ir dulli, plus es savus vecākos vadāju ar visu mazo bebi. Jā, tas nav ērti, izdevīgi, laikietilpīgi, jāplāno daudz utt.bet es to varu un gribu,jo viņi grib. Man vecākā 4,5g.v. otro gadu iet dejošanā un kopš 2g.v.dziedāšanā, vedējā 2,6gv.uzsāks to pašu dziedāšanu tik jaunākā grupā. Dziedāšana ir ar domes atbalstu un izmaxa 5eiro.mēnesī, mums-daudzbērniekiem par brīvu. Dejošana gan ir nondārgā gala,bet bērnam talants un milzu griba.

lauvinja lauvinja 07. Sep 2017, 08:43

Vispirms ir vērts izskatīt b/d piedāvājumu. Pēc tam var lūkoties pēc papildus aktivitātēm. Mani abi bērni b/d laikā papildus tika vesti peldēt, lai līdz skolai būtu apguvuši peldētprasmi. Viens iemesls bija -es gribēju, lai mani bērni prastu peldēt, otras - peldbaseins ir superīgs imunitātes treniņš.

Meitu vedu uz teātra pulciņu, bet tur vairāk nejaušības princips nostrādāja par reklāmu īstajā vietā un laikā + meitas draudzene arī gribēja uz šo pulciņu, līdz ar to ar meitas draudzenes vecākiem kooperējāmies izvadāšanā. Diemžēl mazākais par teātra pulciņu neko negribēja dzirdēt. Teātra pulciņš ir lieliska skola daudzās jomās, visvairāk - bērni iemācās savākties, pārvarēt satraukumu.

Ja skaties pēc komandu sportiem, tad ir vērts lūkoties tur kur varēs turpināt arī uzsākot skolas gaitas.