Rotaļas un kopīga spēlēšanās ar vecākiem un citiem bērniem ir veids, kā bērns izzina pasauli. Kā bērnam efektīvāk mācīties ciparus, burtus, krāsas un ģeometriskas figūras, ņemot talkā Montesori pedagoģijā balstītas rotaļlietas?
Krāsas, skaitļus bērns apgūst jau pirmsskolas vecumā. “Piemēram, ģērbjoties bērnam var piedāvāt zaļu vai zilu džemperi, un tādējādi viņš apgūs krāsas. Tāpat var mācīties arī ciparus,” stāsta Māmiņu Kluba pirmsskolas izglītības pedagoģe Loreta Šmite, kā piemēru minot pogu pogāšanu, skaitot tās līdzi.
Māmiņu Kluba bērnudārzā bērni galvenokārt mācās caur rotaļāšanos. Šim nolūkam ir īpaši piedomāts par vides iekārtošanu, nodrošinot bērniem iespēju rotaļāties ar dažādiem materiāliem, piemēram, akmeņiem, kastaņiem, čiekuriem, kokiem, arī lellēm, mašīnām, bērni var spēlēties arī rotaļu virtuves zonā. Šāda dažādība palīdz bērniem labāk attīstīt savu radošumu. “Arī organizējot nodarbības plānojam, lai tās būtu radošas un bērni varētu izpausties,” saka Māmiņu Kluba pirmsskolas izglītības pedagoģe Eva Krūmiņa, stāstot, ka visas jomas savstarpēji mijas, tādējādi, pārejot no vienas nodarbības uz otru, tiek apgūtas jaunas zināšanas un prasmes.
Māmiņu Kluba bērnudārza pedagoģes dalās ar idejām, kā ikdienā caur rotaļāšanos apgūt jaunas prasmes:
- Saskaitiet līnijas varavīksnē, vienlaikus arī apgūstot krāsas!
- Krāsainiem eksperimentiem iekļaujiet gan rudens tematiskos simbolus, gan skaitļus, ciparus, formas, dažādas faktūras, kas attīsta bērna kognitīvās, vizuālās, manuālās prasmes.
- Mājās vidi vari iekārtot līdzīgi kā dārziņā, sadalot to pa zonām: virtuves, leļļu, mašīnu zona.