Aicina uz “Montes stāstu” izstādi bērniem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Aicina uz “Montes stāstu” izstādi bērniem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

19. Feb 2022, 15:23 Renāte Bērante Renāte Bērante

No 18. februāra līdz 17. aprīlim ģimenes un bērnus aicina uz izstādi, kurā atainota mākoņu pasaule no “Montes stāstu” pirmās grāmatas “Kur es biju, kad es nebiju”. Izstāde skatāma bez maksas Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra lasītavā, 7. stāvā.

 “Izstāde atklāj bērniem, ka caur iztēli var rast atbildes uz šķietami sarežģītām jautājumiem. Instalācijā iekļauts saturs no Montes pirmās pasaku grāmatas motīviem – kur Monte meklē atbildi par dzīvi pirms piedzimšanas un atklāj, ka ikviens bērns ir bijis īpaša zvaigzne debesīs. Zvaigžņu pasaulē bērni būvē paši savas mākoņu mājas un iekārto saldumu veikalus. Zīmē zvaigžņu sveicienus bērniem uz zemes, makšķerē mākoņainas zivis debesu ūdeņos un rotaļājas lietus pļavās. Instalācija ir atgādinājums vecākiem, cik liels brīnums ir katrs mazais ķipars uz zemes, tā atklāj bērniem cik ļoti gaidīts un īpašs ir katrs bērniņš savai mammai un tētim,” stāsta “Montes stāstu” grāmatas autore Renāte Bērante.

Izstādes mākslinieciskā autore ir Sabīne Baumane, kura ilustrējusi arī “Montes stāstu” debijas grāmatu “Kur es biju, kad es nebiju”, kas izdota decembrī. Grāmatas izstāde būs skatāma no 18. februāra līdz 17. aprīlim Latvijas Nacionālās bibliotēkas 7. stāvā – pie Bērnu literatūras centra lasītavas ieejas. Bibliotēkas darba laikus skatīt www.lnb.lv.

Grāmata “Kur es biju, kad es nebiju”, pēc kuras motīva veidota izstāde, iepazīstina ar Monti, viņas lielo mīlestību pret vecākiem un draisko dabu; atklāj stāstu par dzīvi pirms piedzimšanas, kas bērniem ļauj izprast laiku, kad mamma un tētis bija mazi un vēl nebija iepazinušies. Stāsts iedrošina bērnos raisīt iztēli un meklēt savas atbildes uz lielajiem jautājumiem pašam, ja reizēm pieaugušo atbildes šķiet pavisam nepieņemamas.