Adventes kalendārs bērniem

Adventes kalendārs bērniem

10. Nov 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Adventes kalendārs ikvienā ģimenē ienes svētku gaidīšanas prieku. Ģimenēs ar bērniem šie kalendāri ir īpaši aktuāli un te nu vecākiem jāliek lietā sava iztēle, lai padarītu šo kalendāru pārsteigumiem un atmiņām bagātu. Padalīšos ar dažām kalendāru idejām, kā arī savu mīļāko versiju – Radošo Adventes kalendāru.

Saldumu Adventes kalendāri

Tie bija vienīgie, ko zinājām paši savā bērnībā. Katru dienu aiz lodziņa paslēpies šokolādes gabaliņš ar zīmējumu. Ar nepacietību ik rītu meklēju nākamo ciparu, lai tiktu pie gardās piena šokolādes. Taču laiks, kad šokolādes gabaliņš vai cits gardums bērnam sagādā milzu pārsteigumu, ir pagājis. Pie saldumiem esam pieraduši, jo tie ir pieejami daudz plašākā klāstā kā mūsu pašu bērnībā. Jāmeklē alternatīvas iespējas iepriecināt bērnu 24 dienas pēc kārtas!

Rotaļlietu Adventes kalendāri

Šie man raisa divejādas sajūtas. No vienas puses ir foršs un neliels pārsteigums bērnam ik dienas, bet no otras – kur tos visus nieciņus pēc tam likt? Lielākoties tie ir aktuāli pāris dienas un tad nonāk mantu kastē kopā ar pārējām rotaļlietām. Mūsmājās šie nav izmēģināti, jo cenšos izvēlēties lietas, kas bērniem aktuālas ilgāku laiku, kā arī Adventes kalendārus, kas sagādā vairāk siltu atmiņu.

Grāmatu Adventes kalendāri

Grāmatas mūsu mājās ir lielā cieņā un ik vakaru lasām pasakas, tomēr grāmatu Adventes kalendārs ar 24 grāmatām vēl nav izmēģināts. Lielākoties grāmatas izvēlos iegādāties atkarībā no bērna interesēm par kādu konkrētu tēmu, vai arī kādas noteiktas sērijas grāmatas, kuras bērns pats vēlas lasīt. Šis variants, manuprāt, būtu interesants bērniem ap 2 gadiem, kad grāmatas ir mazākas un par dažādām tēmām, kas bērnam pamazām jāapgūst un jāiepazīst.

Uzdevumu Adventes kalendāri

Te vecākiem jāliek lietā iztēle un darbs, ieplānojot 24 Ziemassvētku aktivitātes. Tā var būt piparkūku cepšana, sniegavīra velšana, apsveikumu sūtīšana, dzejoļu mācīšanās un citi uzdevumi. Ieplānotos uzdevumus var ievietot 24 aploksnēs un ļaut bērnam izvēlēties vienu aploksni katru dienu. Ideāli, ja uzdevums katru dienu ir citāds, taču ieplānot 24 īstenojamus uzdevumus arī nav viegls darbs.

Radošais Adventes kalendārs

Šī versija ir mana mīļākā versija un mūsu mājās būs jau otro gadu. Meita, kurai tūlīt būs 8 gadi, paziņoja, ka vēlas šādu arī šogad! Adventes kalendārs ar 24 radošiem projektiem no Fox The Maker, kas sniedz iespēju izveidot rotājumus logiem un durvīm, uztaisīt oriģinālus apsveikumus, galda kartes Ziemassvētku vakaram, mazas dāvanas mīļajiem un daudz ko citu! Manuprāt, šis kalendārs sniedz tieši to, kas vajadzīgs Ziemassvētku gaidīšanas laikam – kopīga darbošanās ar bērniem, mājas rotāšana un miers man, jo visi materiāli jau salikti 24 atsevišķās paciņās kopā ar foto un video pamācībām. Turklāt izveidotie darbiņi ir ne tikai skaisti, bet arī noderīgi un praktiski izmantojami. Šogad darbošanās procesā noteikti vairāk iesaistīsies arī brālis, kuram nesen palika 5 gadi.

Vairāk par visu manu sirdi silda kopīgā atmiņu veidošana, darbojoties ar bērniem un īstenojot Adventes kalendāra darbiņus. Esmu droša, ka šie mirkļi vēl ilgi paliks gan manās, gan bērnu atmiņās. Tāpēc vien ir vērts šādu kalendāru iegādāties un kopīgi darboties!

KALENDĀRU IEGĀDĀJIES ŠEIT

Agrita, Emīlijas (7) un Kārļa (5) mamma