6. decembris – “Mīkstais alfabēts” #mansmaterialuskapis

6. decembris – “Mīkstais alfabēts” #mansmaterialuskapis

06. Dec 2017, 13:02 [BEZsaistē] Rasa Vītola [BEZsaistē] Rasa Vītola

Šoreiz aši, kanši veram adventa kalendāra 6. lodziņu vaļā  – bez garām runām un ievadiem.

Šenila kociņu burtu materiāls.

Vairs neatminos kā ideja nāca, bet vasarā bēniņos uzgāju pīpslauķīšu paku (mums te dažs labs bārdainis ik pa laikam pagruzdina pīpi, par laimi nu ir brīsniņš miera). Biju redzējusi, ka šos kociņus var izmantot arī dekorēšanai, tā nu ”pievācu” sev un iegūla manā rokdarbu kastē.

Tad neilgu laiku pirms Autisma konferences novembra vidū, kad darbojos ar rokdarbiem, Alberts paciņu pamanīja un izvilka, sāka ļurkāt kociņus un locīt. Pievienojos viņa rotaļai un izlocīju pirmo burtu – A. Alberts stāvā sajūsmā, un tapa viss vārds.

img_20171206_002526_1715053633.jpg

Tā nu darbojāmies kādu brīdi, bet  pēc brīža burtiņi tā arī iegūla atpakaļ rokdarbu kastē. Pēc nedēļas paķēru līdzi padalīties Ideju tirgū, kad biju Autisma konferencē un daudzi pienākot pie Bezsaistes galda interesējās, kas šis par interesantu materiālu. Pīpjslauķi – tas kas uz pakas rakstīts, to visiem teicu, līdz viena pirmsskolas skolotāja pateica īsto nosaukumu – šenila stieples.

Tā nu iegooglēju dziļāk un nonācu pie reālā nosaukuma, kas figurē lielākajā daļā no rokdarbu materiālu veikaliem – šenila kociņi  jeb chenille sticks.

Tik daudz pielietojumu.

Wild-Animal-Pipe-Cleaner-Set

Tā nu salocījām vakar vakarā visu alfabētu. Pīpslauķīši gan šobrīd mums ir izbeigušies, bet Šenila kociņu iegāde man noteikti ir Ziemassvētku dāvanu listē, jo var redzēt ka bērniem interese ir.

Esmu arī jau cenu izpēti veikusi un protams, ka Ebay, Amazon vai Aliexpress šos met pakaļ par pāris dolāriem (pakā 50-100 slauķi). Latvijas rokdarbu veikalos (Hobbyset uc.) redzēju pa 99 centi līdz 2 eiro (pakā ap 10-20 kociņi). Meklējiet un rēķiniet paši, kas izdevīgāk.

img_20171206_120649_91956857907.jpg

Ar Jums padalīšos IDEJU MAPĪTĒ, kur no savā Pinterest kontā savācu dažas idejas kā turpināt izmantot šo brīnumjauko materiālu.

Lai radoša darbošanās.

---

SEKO blogam [BEZsaistē]

Atgādinu par akciju, kuras noslēgumā izlozēšu vienu laimīgo, kuram/ai tiks manis darinātie meldru skaistumi Ziemsvētku eglītei.

Klikšķini ŠEIT un nonāksi pie Facebook ieraksta, tālāk dari visu kā aicināts un tad jau 23. decembrī noskaidrošu, kurš/a būs tas laimīgais.

Piedalies! 

20171205123449-33852.jpg

06. Dec 2017, 20:58 flower.of.hope

Konkurss nav tikai AST bērnu vecākiem. Visiem. Dalies ko Jūs mājās dariet. 😉

flower.of.hope flower.of.hope 06. Dec 2017, 18:00

Taviem bērniem nu gan ir paveicies ar izdomas bagātu mammu😀 Liels paldies par idejām, tās noderēs arī mums! Autisms man gan ir svešs, tā kā ar padomiem un idejām nevarēšu dalīties.

Būs man jāapņemas jaunajā gadā izmēģināt šo to no tavas ideju mapītes! Vēlreiz paldies!