5 prasmes, ko attīsta rotaļāšanās ar Lego

5 prasmes, ko attīsta rotaļāšanās ar Lego

22. May 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pasaulē, kas ir piepildīta ar tik daudzām interaktīvām rotaļlietām, kas izdod dažādas skaņas, mirgo un kustās, dažāda vecuma bērniem aizvien vismīļākās ir rotaļas ar LEGO klucīšiem. Mazie klucīši liek bērniem stundām būt nodarbinātiem, attīstot savu radošumu, izdomājot aizvien jaunus rotaļu scenārijus un attīstot savus mazos pirkstiņus.

LEGO ir daudz izglītojošu priekšrocību. Ne velti daudzi to ierindo visu laiku labāko rotaļlietu saraksta galvgalī. Tas ir lielisks līdzeklis, lai mazākie veicinātu savu smadzeņu attīstību, apgūtu jaunas prasmes un zināšanas, savukārt lielāki bērni – rotaļājoties gūtu mierīgu atslodzi pēc nogurdinošas dienas skolā un izpētītu pasaules likumsakarības.

Kādi ir ieguvumi no rotaļām ar Lego?

Radošās domāšanas attīstība

Patiesā LEGO maģija slēpjas apstāklī, ka tā nav rotaļlieta, kurai ir tikai viena funkcija. Rotaļājoties ar LEGO, bērnam ir jāizdomā, ko būvēt, kā būvēt un jāīsteno sava iztēle dzīvē, lai sasniegtu vēlamo mērķi, piemēram, lai dotos kosmosa misijā ar LEGO® DUPLO® "Trīs vienā" Kosmosa kuģa piedzīvojumu un izdzīvotu notiekošo kosmosā. Kā nokļūt kosmosā? Cik tālu atrodas Marss vai Mēness? Vai arī tur mīt dzīvība? Būvējam savu kosmosa kuģi un dodamies izpētīt!

Smalkās motorikas attīstība

Lai spētu darboties ar mazajiem LEGO klucīšiem un radīt aizvien jaunas lietas, ir vajadzīga labi attīstīta prasme darboties ar rokām, pirkstiem. Tas padara Lego par lielisku palīgu smalkās motorikas attīstīšanā, vienlaikus stiprinot rokās esošos muskuļus. Mazākajiem pasaules pētniekiem būs vieglāk darboties ar LEGO DUPLO rotaļu klucīšu komplektiem, kas attīstīs bērnam prasmi kontrolēt savu satvērienu un darbības, lai ar laiku jau varētu rotaļāties ar mazāka izmēra Lego klucīšiem. Bet tas vēl nav viss! LEGO DUPLO komplekti veidoti tā, lai bērns ne tikai trenētu smalko motoriku, bet apgūtu arī citas prasmes, piemēram, krāsas, burtus, saskaitīšanu, plašo dzīvnieku un profesiju pasauli. Piemēram, LEGO® DUPLO® komplekts "Pilsēta Kravas auto ar burtiem" būs veids, kā apgūt alfabētu aizraujošā veidā.

Roku un acu koordinācija

Spēlējoties ar LEGO klucīšiem, tiek attīstītas vairākas fiziskās prasmes. Tostarp darbošanās ar mazajiem klucīšiem palīdz attīstīt roku un acu koordināciju, mācot gan acīm un rokām sadarboties, gan arī sekmīgi mijiedarboties abām ķermeņa pusēm. Skolas vecuma bērniem šim mērķim iesakām izmēģināt LEGO® City Spēļu turnīra kravas auto, kas ļaus sarīkot elektroniskā sporta sacīkstes ar interesantu rotaļu kravas auto, kurā ir daudz ierīču un funkciju iztēles pilnām rotaļām.

Koncentrēšanās treniņš

Viens no iemesliem, kāpēc Lego ir labs palīgs smadzeņu attīstībai, ir fakts, ka tas sekmē koncentrēšanās spēju attīstību. Jo vairāk bērns ir iegrimis kādā darbībā, jo vairāk attīstās viņa spēja koncentrēties, un, piekritīsiet, ka ar LEGO ir viegli aizrauties.

Mazākie bērni uzmanību rotaļājoties noturēs tikai 5 minūtes, bet pamazām laiks, kas pavadīts rotaļā, palielināsies. Gluži kā rotaļājoties, arī zvaigžņu vērošana prasa zināmu koncentrēšanos, lai debesīs saskatītu dažādus zvaigznājus. Iepazīstiet zvaigžņu plašumus ar LEGO® Friends Zvaigžņu vērotāju kempinga transportlīdzekli un kādā no siltajiem pavasara/ vasaras vakariem mēģiniet ar bērnu saskatīt rotaļu laikā apgūtos zvaigznājus arī īstajā debesjumā! Paplašinot šo tēmu, varat arī izpētīt kosmosa tēmu, iepazīstot dažādas planētas un rotaļu laikā apceļojot tās ar LEGO® City Starpzvaigžņu kosmosa kuģi.

Problēmu risināšana

Prasme risināt problēmas noderēs visā turpmākajā dzīvē. Un pamati tai tiek ielikti jau mazotnē rotaļu laikā.

Lai gan ir dažādi vingrinājumi, kas var palīdzēt uzlabot prasmi risināt problēmas, vislabāk to ir ielikt jau bērnībā, ļaujot bērnam iegrimt rotaļās, kas palīdz attīstīt problēmu risināšanas prasmes. Vaicāsiet, kāds gan LEGO klucīšiem sakars ar problēmu risināšanu? Vistiešākais! Būvējot bērni risina vienu problēmu pēc nākamās, jo viņiem jāizdomā, kā savienot detaļas, kā veidot māju vai jebkuru citu izplānoto lietu, pareizi jāizvēlas nepieciešamie klucīši u.tml. Bet ar to vēl nekas nebeidzas! Kad uzbūvētas mājas, mašīnas un citas konstrukcijas, laiks izspēlēt dažādas sitācijas. Piemēram, ar LEGO® Friends Elektroauto bērns varēs ne tikai doties izsapņotos izbraucienos, bet arī pārdomāt, piemēram, kā rodas enerģija, lai darbinātu auto.

LEGO konstruktori paver aizraujošas rotaļāšanās iespējas no vismazākajiem līdz lielākiem bērniem (un pat pieaugušajiem), gan meitenēm, gan zēniem, aptverot visplašāko interešu loku. Ar LEGO tavs bērns var iejusties visdažādākajās profesijās, apceļot pasauli un iepazīt aizvien jaunas pasaules likumsakarības. Visplašāko LEGO un citu rotaļlietu piedāvājumu par izdevīgām cenām meklē 1a.lv!