Kaspersky Internet Security 2012 uzvarējusi vecāku kontroles funkciju pārbaudē

Kaspersky Internet Security 2012 uzvarējusi vecāku kontroles funkciju pārbaudē

13. Sep 2012, 16:29 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kaspersky Lab informē par individuālo lietotāju aizsardzības risinājuma Kaspersky Internet Security 2012 uzvaru «vecāku kontroles» funkcijas (www.vecakukontrole.lv), kas ļauj pasargāt bērnus no nevēlama interneta satura un kopumā reglamentēt viņu darbu ar datoru, salīdzinošajā testā. Interneta drošības informācijas un analīzes centra Anti-malware.ru veikto pārbaužu rezultātā Kaspersky Internet Security saņēma augstāko testa apbalvojumu – Gold Parental Control Award.

 

Bez Kaspersky Lab programmatūras dalībai testā bija atlasīti vēl 13 dažādi risinājumi, kurus izveidojuši, piemēram, Avira, Dr. Web, McAfee, Norton, Panda u. c. ražotāji. Viena daļa no tiem ir specializēti izstrādājumi un pakalpojumi, kas paredzēti bērniem un pusaudžiem nevēlamu tīmekļa vietņu filtrēšanai. Otra daļa ir Internet Security klases kompleksie aizsardzības risinājumi, kuros vecāku kontroles modulis ir viens no daudziem elementiem.

 

Saskaņā ar metodoloģiju autori šajā testā bija nolēmuši pārbaudīt «vecāku kontroles» funkciju efektivitāti vienīgi pornogrāfiskas un erotiskas tematikas mājaslapu bloķēšanā. Lai to veiktu, izmantojot meklēšanas sistēmu Yandex, Google un Bing īpašu populāru atslēgvārdu kopu, tika izvēlētas astoņsimt saites uz pieaugušajiem domātām mājaslapām (četrsimt krieviski un četrsimt angliski).

 

Kaspersky Internet Security 2012 uzrādīja vislabāko rezultātu salīdzinājumā ar citiem testa dalībniekiem, nobloķējot vairāk nekā 98,7%, bet «vecāku kontroles» funkcijas kļūdaini pozitīvo nostrāžu īpatsvars bija tikai 1,6%.

 

Portāls Anti-malware.ru veic «vecāku kontroles» funkciju efektivitātes analīzi jau otro gadu. Saskaņā ar salīdzinošā testa rezultātiem 2010. gadā Kaspersky Internet Security iepriekšējā versija arī ieņēma vadošo pozīciju.

 

www.vecakukontrole.lv