“Knīpas un Knauķi” izdod jaunu albumu “Mazo bizoņu dziesmas”!

“Knīpas un Knauķi” izdod jaunu albumu “Mazo bizoņu dziesmas”!

17. Nov 2015, 12:56 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

19. novembrī nāks klajā jauns bērnu vokālā ansambļa “Knīpas un Knauķi” ierakstu albums “Mazo bizoņu dziesmas”. Šajā pašā dienā jaunie mākslinieki aicina ikvienu uz albuma atvēršanas svētkiem plkst. 11.00 T/C “Spice” grāmatnīcas “Jānis Roze” jaunajā “Lapsas mājas kafejnīcā”, bet 18.00 uz koncertu Rīgas Latviešu biedrības namā. 

Jaunajā albumā iekļautas 13 jaunas un aizraujošas komponista Andra Sējāna oriģināldziesmas, kuru pamatā ir Ievas Samauskas, Pētera Brūvera, Evijas Gulbes, Ulda Ausekļa, Kārļa Sēta un Ineses Zanderes dzeja.

Andris Sējāns: Es pats esmu bijis "Knauķis" pirms vairāk nekā 30 gadiem, tagad mans dēls ir "Knauķis" un lielākā meita "Knīpās un Knauķos" izauga liela, bet mana sieva nu jau krietnu laiciņu ir viena no "Knīpu un Knauķu" skolotājām.

Dziesmiņas nav tikai šī gada darbs, tās iekrājušās jau mazliet ilgākā laika periodā. Kā dziesmu autors savu sadarbību ar "Knīpām un Knauķiem" uzsāku pirms 5 gadiem. Šajā diskā dziesmas rakstītas, ņemot par pamatu vairāku autoru dzejoļus, kas mani atrada caur "Knīpu un Knauķu" skolotājām, kas ik pa brīdim mani mudināja apskatīties te viena, te kāda cita autora dzejoļus bērniem.

Par albuma nosaukumu - visīstākais "mazo bizoņu" bars ir paši "Knīpas un Knauķi", kas ir "visātrākie", "visstiprākie" un "visgudrākie", bet reizē arī visparastākie un vismīļākie bērneļi saviem vecākiem. (...Bet nu tā bizošana....!!!! uhh...)”.

"Knīpas un Knauķi" un vadītājas Sanita Sējāne, Jonita Štoma un Edīte Putniņa:Ar šo albumu un koncertu ieskandinām savu 45 gadu jubilejas sezonu! Jaunās dziesmas jau nesušas veiksmes konkursos - LTV konkursā "Balss pavēlnieks" 2013. gadā "Antilopes deju dziesma" un 2015. gadā latviešu tautas dziesmas apdare "Ar vilciņu Rīgā braucu" atnesa Knīpām un Knauķiem uzvaru un Kristāla zizli! Dziesma "Ar vilciņu Rīgā braucu" guva lielas klausītāju simpātijas arī XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Tautas mūzikas koncertā. “Mazo bizoņu dziesmas” kopā ar mums izdzied “KnīpKnauķu” ģimenes tētis Nauris Indzeris, mamma Sanita Sējāne, vecākais brālis Daumants Kalniņš un vecākā māsa Laura Štoma, kas rada īpašu ģimeniskuma sajūtu, izdziedot Andra nemaz ne tik vieglās, bet tik ļoti pasakaini aizraujošās dziesmas! Liels prieks par daudzveidīgām muzikālajām krāsām, ko albums guvis gan ar pieaugušo solistu, gan paša Andra Sējāna, gan Reiņa Sējāna aranžējumu skaņu toņiem un noskaņām!”. 

Albumam pievienots apjomīgs visu dziesmu vārdu buklets un vairāku dziesmu instrumentālie pavadījumi.

Vizuālā noformējuma autore ir māksliniece Līga Kitchen, kura veidojusi arī grupas Prāta vētra albuma “Vēl viena klusā daba” un Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” albumu mākslinieciskos noformējumus.