LM plāno reformēt ģimenes valsts pabalstu, atsijājot kam to dot pēc ienākumu līmeņa

LM plāno reformēt ģimenes valsts pabalstu, atsijājot kam to dot pēc ienākumu līmeņa

11. Jul 2013, 11:25 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

 Pavisam drīz, jau līdz augustam,  valdībai jāiesniedz risinājumi,kā reformēt ģimenes valsts pabalstu - 8 latus. Labklājības ministrija sagatavojusi vairākus variantus, kā universālo valsts pabalstu, ko šobrīd piešķir visām ģimenēm par bērniem, pārveidot par mērķētu pabalstu atkarībā no ģimenes ienākumu līmeņa. Tas nozīmē, ka turīgākas ģimenes šādu pabalstu vairs nesaņems.

Latvija būs viena no nedaudzajām Eiropas valstīm, kur universālais ģimenes valsts pabalsts tiks likvidēts.

Noklausies radio sarunu Ģimenes studijā Latvijas radio 1 - Labklājības ministre Ilze Viņķele stāsta par ģimenes valsts pabalsta iecerētajām reformām>>

Latvijas radio raidījuma ierakstu klausies šeit>>


Kāds ir Tavs viedoklis- atstāt vai likvidēt 8 latu pabalstu? Varbūt ir ieteikumi,kā to reformēt un novirzīt citiem mērķiem?

SandijaMK SandijaMK 11. Jul 2013, 11:35

Nu bet es tā CERU, ka visu ministrija ir pārdomājusi un izdomājusi. Un mums tiks likts priekšā perfekts risinājums!

SandijaMK SandijaMK 11. Jul 2013, 11:33

Ja pabalsts būs lielāks mazāk turīgajiem, tad var būt būs vienā brīdī izdevīgāk neuzrādīt visus ienākumus, jo tādejādi zaudēs "mazturīgās" ģimenes pabalstu.
Jocīgi,ka nekā netiek atbalstīti tieši tie, kas ber to naudu kasē - nodokļu maksātāji, ar oficiālām darba algām

SandijaMK SandijaMK 11. Jul 2013, 11:31 banderoso

Tā var būt sadarbība ar bāriņtiesu, sociālajiem dienestiem, VID, Ir dažādas kontroles iespējas. Iespējams, apsekos ģimeni! Paskatīsies, vai vientuļajai mātei pie durvīm nestāv vīriešu kurpes😀

meiva meiva 11. Jul 2013, 11:28

Būs interesanti, kā tiks rēķināts kam naudiņa pienāksies un kam nē. Kura tad būs tā mega lielā alga, par kuras saņēmēju var teikt - bagātais. Vai tas būs līdzīgi kā bija doma par progresīvo nodokli, ka liela alga mūsu valstī skaitās 300Ls.
Protams, man nav nekas ja tiem kuriem nav tiek vairāk, bet .... kāpēc man un citām mammām kas ir strādājušas, maksājušas lielus nodokļus nu šādā veidā pasaka paldies?
Un ko nozīmē, es atgriezīšos darbā, turpināšu strādāt, pelnīt, lai cita mamma, kas nevēlas strādāt var saņemt pabalstu?

SandijaMK SandijaMK 11. Jul 2013, 11:23 ceriiba

Arī dzīve Rīgā no lauku rajoniem atšķiras, izmaksu ziņā

Laikam tā Eiropas tendence tāda dziļi slepena ..... jā ir ziņa, ka vairāk un mērķētāk jāsniedz atbalsts trūcīgām personām, bet cik nu man zināms šajā aspektā eiropa īsti neredz to, ka jāatsakās no universāliem bērnu pabalstiem, jo dzimstība ir problēma visā eiropā.

SandijaMK SandijaMK 11. Jul 2013, 11:06 evam2

Pabalsti jau nav vienīgais, dēļ kā cilvēkam dzīvot savā valstī.
Mani gan vairāk uztrauc tendence varas elitei neieklausīties sabiedrības viedokļos vispār.

SandijaMK SandijaMK 11. Jul 2013, 11:05

Arī Igaunijā bērnu nabadzība un soc atstumtība ir liela problēma, turklāt, pēc eiro ieviešanas viss ir palicis dārgāks. Mums Igaunijas redakcija Emmedeklubi ziņo, ka pēc viņu aprēķiniem, mājsaimniecībai izdevumi pieauguši pat par 30%.

SandijaMK SandijaMK 11. Jul 2013, 11:04

Ministre norādīja uz tendenci, ka Eiropa atkāpsies no universālajiem ģimenes pabalstiem. Var jau būt, ka tā ir (tipa, "kuluāros"😉 bet pagaidām , vismaz kaimiņvalstīs, tā nav - tur šis pabalsts tiek palielināts ar katru gadu un ir progresīvs.

** Igaunijā tieši no 1.jūlija nabadzīgākām ģimenēm šo pabalstu palielināja no nepilniem 14 latiem par bērnu (pirmo un otro), līdz 20 latiem. Ja ģimenē ir trešais bērns, tad Igaunijas valdība nupat pacēla pabalstu no 40 latiem uz 50 latiem par bērnu. Un to maksā visiem, neatkarīgi no to ienākumiem! Jo minimālie tēriņi par bērnu ir visiem, un tādējādi valsts atbalsta nedaudz, bet katru bērnu! Un 2015.gadā Igaunija to pacels uz 60 latiem
** (Ilmārs Mežs)

lauvinja lauvinja 11. Jul 2013, 10:58

Laikam jāsūta LM ierosinājums - ģimenes pabalstu uztaisīt progresīvu par pirmo bērnu neko, par otro 10 Ls mēnesī, par trešo 50 Ls, par ceturto 100 Ls, par piekto 150 Ls un to visu piesaistīt oficiālajam ienākumu līmenim - tiem, kuri nestrādā šo visu reizināt ar 3, tiem, kuri saņem minimālo algu reizināt ar 2 un tie, kuri saņem dubultu minimālo pēc nosauktā. Rezultātā dzimstības problēma LV būs atrisināta ar vienu rāvienu - būs mums ļoti daudz daudzbērnu ģimeņu, kuras dzīvos no šiem pabalstiem un jutīsies labi 😀

Pie reizes gan vajadzētu vēl strēķīti pabalstiņu piemest, lai cilvēki var dzīvot nesatraucoties un neapgrūtinot idiotus, kuri cenšas maksāt valstij nodokļus un savus bērnu uzturēt paši.

SandijaMK SandijaMK 11. Jul 2013, 10:53 lauvinja

Ideja ir iedot tiem, kam vajag, vairāk. Problēma, ko atzina arī ministre, ka šobrīd vēl nav skaidri, pēc kādiem principiem notiks šie aprēķini.
Mani vairāk uztrauc tas, ka bez nopietnām diskusijām JAU IR IZLEMTS - universāls, visiem domāts šis pabalsts vairs Latvijā nebūs.

lauvinja lauvinja 11. Jul 2013, 10:49

LV izplatīta problēma - lemj nejautājot sabiedrības viedokli un pat neizskaidrojot savu viedokli.

Bet par rēķiniem man ilūziju nav - un gandrīz būtu gatava saderēt, ka rēķins visticamāk būs pilnīgi idiotisks, pilnīgi teorētisks..... ko varēs kārtējo reizi traktēt katrs pa savam, neizsekojams un kā vienmēr iegūst tie, kuri oficiāli (!) pelna mazāk - gaviles nodokļu nemaksātājiem!

SandijaMK SandijaMK 11. Jul 2013, 10:27 lauvinja

Tev neprasīs, kā Tu vēlētos redzēt šo pabalstu. Cik saprotu, pētījumi un viedokļu aptaujas netiek veiktas. Ir aprēķini un versijas, pēc kurām LM vadās.

SandijaMK SandijaMK 11. Jul 2013, 10:26

Teikšu atklāti - vakar piedalījos šajā radio raidījumā. Saprotu, ka ministrijas dara ko var, lai atbalstītu ģimenes ar bērniem. Tā nav, ka kāds kādam sliktu vēlētu. Tomēr, veids, kā jau ilgstoši Latvijā notiek pabalstu reformas, ir nedemokrātisks. Nevienam neko neprasa. Ātri, slepeni tiek lemts. Nekas netiek izdiskutēts. Izrādās, lēmums ir jāpieņem jau šovasar.

SandijaMK SandijaMK 11. Jul 2013, 10:25 lauvinja

Uz to Ministre vēl nevarēja precīzi atbildēt. Tas būšot jārēķina.

SandijaMK SandijaMK 11. Jul 2013, 10:24 maddara

Diemžēl Tev neviens neprasīs, vai esi PAR vai PRET atstāšanu.

lauvinja lauvinja 11. Jul 2013, 10:05

Kā tiks noteikts ienākumu līmenis - mātes + tēva alga izdalot ar vecāku + bērnu skaita? vai kā?

Un kurš būs tas līmenis, kad vecākus sāks uzskatīt par turīgiem - minimālā alga?

lauvinja lauvinja 10. Jul 2013, 14:23

Šo pabalstu varētu reformēt, tomēr ne virzienā - saglabāt trūcīgajiem. Jābeidz visu miksēt nenosakāmā mērcē!

Trūcīgajiem ir paredzēti sociālie pabalsti, kurus piešķir pašvaldība, izvērtējot pēc tiem kritērijiem, kādi nu valstī ir, un piešķirot, kas nu kuram pienākas.

Savukārt šim pabalstam ir gluži cits mērķis un tas ir valsts žests un atbalsts vecākiem (BĒRNIEM)! Tikpat labi šis atbalsts būtu dodam citādos veidos, piem. paceļot neapliekamo minimumu par bērniem, tā lai veidotos šī summa vecāka algā, stimulējot pie reizes maksāt nodokļus. Varbūt ieviešot bezbērnu nodokli, lai iegūtu papildus ienākumus budžetā.

Ja jau reiz domājam par valsts politiku bērnu atbalstam, tad būtu laiks atcelt slimības pabalsta grieztus, kas tiešā veidā ietekmē šobrīd ļoti daudz vecāku un ne ar pluss zīmi.

Saulite21 Saulite21 10. Jul 2013, 11:34

Protams ka atstāt,vismaz vēl kāds lats klāt pa kuru kādu maizīti var nopirkt. Ja atņems,tad varēsim bērniņam tā: piedod mazais,šodien neēdīsim,jo valsts vīri domā pa saviem vēderiem,pārējiem jau nevajag. Un šādi teikumi jau bērniem iedzen no bērnības riebumu pret deputātiem.

10. Jul 2013, 10:46

Protams ka atstāt. 8Ls ir ļoti maz, BET tomēr Latvijā gandrīz visiem katrs lats ir svarīgs. Lai arī ļoti mazs, labāk kā nekas. Vismaz pāris dienām bērnam ar 8Ls pietiek, citam pamperiem, citam pusdienu nauda citam vēl kaut kas.

1 2 3