Saldā uzkoda "Šokolādes kalnu zemestrīce pūdercukurā" no žurnāla "Pie GALDA!"
Sastāvdaļas:
120 g miltu (~8 ēd. k.)
4 ēd. k. kakao
4 tējk. šķīstošās kafijas
1 tējk. cepamā pulvera
4 ēd. k. sviesta
12 ēd. k. brūnā cukura
1 ola
100 g tumšās šokolādes (kakao saturs 70%)
1 ēd. k. piena
pūdercukurs cepumu apvārtīšanai
šķipsniņa sāls
20 cepumi (man sanāca ~ 30, bet var taisīt mazākus un sanāks vairāk)Bļodā iejauc miltus, kakao, kafiju, cepamo pulveri un šķipsniņu sāls.Sakuļ sviestu, cukuru, olu un pienu.Šokolādi izkausē ūdens peldē, nedaudz atdzesē un pievieno sviesta masai.Sakulto sviesta masu pievieno miltu maisījumam, un visu samīca kopā.Mīklu ietin pārtikas plēvē un uz 20 min. ieliek saldētavā.Mīklu izņem no sladētavas. Sagriež nelielos gabaliņos.Veido lielākas vai mazākas bumbiņas.Pūdercukuru uzber uz šķīvja biezā kartā. Katru bumbiņu apvārta pūdercukurā vismaz 2 reizes tā, lai nepaliek neviena tumšās mīklas laukumiņa. Sakarsē cepeškrāsni līdz 200 grādu temperatūrai. Paplātē ieklāj cepamo papīru (es ieklāju folliju). Bumbiņas liek paplātē.Cep 12-14 minūtes, līdz cepumu virspuse ir nedaudz ieplīsusi.Cepumus pasniedz atdzesētus.
Lai labi garšo!! :)
Piebilde: Kad pagaršoju mīklu, likās, ka nav tik saldi tie cepumiņi (man, kā saldummīlei, prasījās saldākus), bet, kad izcepās, bija pietiekami saldi un garšīgi. :) Šokolādi nopirkām ar drupinātām mandelēm, tad nu tas bija tāds gards papildinājums. :)
Gan skaisti izskatās, gan labi garšo! 😀