Mātes un bērna veselības aprūpei atvēlēs 1,8 miljonus latu

Mātes un bērna veselības aprūpei atvēlēs 1,8 miljonus latu

24. Jan 2012, 09:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Neauglības ārstēšana, apmaksāti medikamenti un vairāk izmeklējumu grūtniecēm ir tikai daži no soļiem, ko ieplānojusi Veselības ministrija, lai šogad uzsāktu uzlabot veselības aprūpi mātēm un bērniem, ziņo Latvijas radio.

 

Tie ir pirmie soļi demogrāfijas krīzes risināšanā un sistēmas sakārtošanā, kā centienos palielināt bērnu skaitu valstī. Pirmie rezultāti gan solīti ātrākais pēc diviem gadiem, ja tam tiks piešķirts arī nepieciešamais finansējums.

 

Veselības ministre Ingrīda Circene 2012. gadu pasludinājusi par Mātes un bērna veselības gadu. Tas ir tikai sākums, lai valsts apmaksātu vairāk bērna vakcīnu, grūtnieces izmeklējumus, kā arī sāktu finansēt mākslīgo apaugļošanu. Šim projektam plānots šogad vien tērēt 1,8 miljonus latu.

 

I.Circene aprēķinājusi, ka arī turpmākajos gados tie būs pāris miljoni, kas nepieciešami, lai jaunās ģimenes justos drošākas par savu veselību.

 

Šogad naudu premjers Valdis Dombrovskis jau esot apsolījis, informē Latvijas radio.

Latvijas radio/Diena.lv