TOP 5 zelta padomi kā tikt pie sava sapņu vellapēda

TOP 5 zelta padomi kā tikt pie sava sapņu vellapēda

12. Aug 2014, 11:01 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Mainoties dzīves stilam, arvien vairāk cilvēku ikdienā pārvietojas ar divriteni. Varbūt arī tu domā par sava sapņu "vellapēda" iegādi, taču mulsti no lielā veikalu piedāvājuma klāsta un īsti nezini, kādu braucamo izvēlēties? 

Veikalu tīkla "FANS" eksperts Juris Mikulens stāsta, kā izvēlēties tieši tev piemērotāko divriteni un ko ņemt vērā, ja vēlies piedalīties velosacensībās. 

1.Septiņreiz nomēri, vienreiz nogriez

Pirms dodies uz veikalu rūpīgi izdomā, kādam mērķim tev divritenis nepieciešams, jo nav viena universāla braucamā, kas derētu visiem dzīves gadījumiem. Ja, piemēram, vēlies piedalīties velo sacensībās, kur trase vijas pa meža takām un grants ceļiem, vislabākā izvēle būs kalnu velosipēds. Ja sacensības norisinās pa asfaltētu ceļu, piemērotāks būs šosejas velosipēds. Tomēr - ja tavs mērķis nav sasniegt augstus sportiskos rezultātus, bet gan izjust sacensību garšu kopā ar domubiedriem, kalnu divritenis visnotaļ labi derēs arī šosejas braucienā.

2. Uzticies pārdevējam

Uzticies pārdevējam, ja vien tev nav vēlēšanās pavadīt laiku, buroties cauri katras velosipēda detaļas aprakstam, atsauksmēm un cenām. Pārdevēji specializētajos veikalos ir savas jomas profesionāļi, kuri līdz sīkākajām niansēm pārzina visu pārdošanā izlikto braucamrīku tehniskos parametrus un piemeklēs divriteni, kas tev būs vispiemērotākais. Ja jūti, ka pārdevējs uzticību nevieš, droši meklē citu!

3. Nepērc kaķi maisā

Lietots divritenis, protams, būs lētāks nekā jauns, taču šeit vietā atcerēties teicienu, ka skopais maksā divreiz. Ja būsi nopircis lietotu braucamo, var izrādīties, ka tā detaļas ir tik nolietotas, ka remonts izmaksās dārgāk par pašu braucamrīku. Vairums to jau ir sapratuši, tāpēc pēdējā laikā vērojama tendence, ka cilvēki izvēlas dārgākus divriteņus, kuri kalpo ilgi, ir tehniski attīstīti un atbilst mūsdienu prasībām.

4. Inventāram ir nozīme!

Drošības apsvērumu dēļ gan sacensībās, gan ikdienas izbraucienā pavisam noteikti nepieciešamas trīs lietas - ķivere, atstarojošie elementi jeb lampiņas un kvalitatīva saslēguma atslēga.  Bet, ja šīs nedēļas nogalē, 17.augustā, esi iecerējis piedalīties vienā no lielākajiem šīs vasaras sporta pasākumiem - "Vitamax Liepājas velomaratonā", noteikti padomā arī par piemērotu veloapģērbu un velocimdiem. Braucienā ņem līdzi ūdens pudeli, kā arī šokolādes vai enerģijas batoniņu vai banānu, lai atjaunotu zaudētās ogļhidrātu rezerves.

5. Pārbaudi savu ričuku

Pirms sacensībām pie speciālista veic riteņa pārbaudi, lai sacensību laikā tevi nepiemeklētu nepatīkami pārsteigumi. Labā ziņa īpaši nevaļīgajiem - Liepājas velomaratona dalībniekiem būs sarūpēta iespēja bez maksas pārbaudīt savu braucamo pie veikals "FANS" meistariem tieši pirms sacensībām.

Saskaņā veikalu tīkla "FANS" datiem Latvijā iecienītākie velosipēdi ir:

1. Kalnu divritenis ir Latvijā populārākais velosipēda tips, kas veido 70% no visiem pārdotajiem "veļļukiem". Drošākais no visiem divriteņu tipiem. Paredzēts izbraucieniem mežā, pa takām, pludmali, grants ceļiem. Uz asfalta ripos lēnāk gan rāmja ģeometrijas dēļ, gan riepu  un citu iemeslu dēļ.

2. Arvien biežāk Latvijā cilvēki izvēlas šosejas velosipēdus, kas ir radīti ātrumam un labiem ceļiem. Sevišķi labi piemērots dalībai sacensībās vai sportiskiem izbraucieniem vietās ar labu segumu. Ļauj viegli un ātri veikt garas distances.

3. Popularitāti iegūst fitnesa velosipēdi - tie ir līdzīgi kalnu divriteņiem, tikai ar tievākām riepām, vieglāki, ar ģeometriski ērtāku uzsēdi.  Konstruēti braukšanai pa ceļiem ar gludu un cietu virsmu. Ātri kā zibens!