Rīgas Zooloģiskajā dārzā  “Putnu dienas” – tavās mājās

Rīgas Zooloģiskajā dārzā “Putnu dienas” – tavās mājās

22. Mar 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi nevar būt šķērslis Rīgas zooloģiskā dārza tradicionālajiem pavasara “Putnu dienu” pasākumiem, kuru laikā nu jau 25 gadus apmeklētāji mācās pareizi izgatavot putnu būrīšus un tos izliek parkos, mežos un savos dārzos.

Šogad Rīgas zoodārzs aicina putnu būrīšus darināt kopā katram savās mājās, 28. martā pulksten 12.00, Zoodārza mājaslapā www.rigazoo.lv un mūsu Facebook  profilā www.facebook.com/RigaZoo/ sekojot norisēm būru gatavošanas meistardarbnīcās.

No PATA TIMBER piegādātajiem materiāliem darinātu strazdu vai zīlīšu būru sagatavju komplektu no 22.marta līdz 28. martam var iegūt, iepriekš nopērkot īpašo “Putnu dienu” zoodārza ieejas biļeti www.bezrindas.lv un izvēlas biļeti “Zoodārza apmeklējums + zīlīšu būrītis” vai “Zoodārza apmeklējums + strazdu būrītis”) un apmeklējot zoodārzu (līdz 28. martam, ieskaitot). Biļešu skaits ir limitēts – 250 būrīši strazdiem un 250 būrīši zīlītēm un pēc 28. marta iegādātās biļetes vairs nebūs derīgas.

Putnu būrīša konstrukcijai ir būtiska nozīme, lai tas nekļūtu par “kaķu un caunu barotavu”, vai putnu mazuļu “slazdu”, tāpēc zoodārzs daudzus gadus demonstrēja praksē pārbaudītu un putniem drošu būrīšu izgatavošanas nianses, “Putnu dienās” aicinot interesentus apmeklēt tradicionālo “Dzeņa darbnīcu”, kurā katram bija iespēja apgūt būru darināšanas prasmes. Tā kā šogad pulcēšanās ir liegta, tomēr ir atrasts veids, kā būt kopā, katram gan paliekot savās mājās. Jo putni Covid-19 dēļ taču nedrīkst palikt bez mājām!

Rīgas Zoodārza valdes Putnu dienu ieskaņas video sveiciens: