Radošo prasmju attīstība caur rotaļāšanos

04. Apr 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Radošums ir veids, kā mēs pastāstām pasaulei par sevi: mēs rakstām, stāstām, radām, mēs to darām pat izvēloties savu apģērbu! Vienlaikus tas ir arī veids, kā mēs saprotam dažādas abstraktas idejas un izmēģinām lietas. Būt radošam var būt tikpat vienkārši kā iztēloties slotu par zirgu. Radošas rotaļas padara bērnus atvērtākus izpētīt idejas, telpu, veidot attiecības un risināt problēmas.

Radošums rada pārliecību par sevi, jo bērni iemācās uzticēties savai dabiskajai zinātkārei un iztēlei. Ja ar to šķiet par maz, tad atgādināsim, ka pēc biznesa vadītāju teiktā, radošums ir viena no visvērtīgākajām un nozīmīgākajām prasmēm.

Prasmes, kuri bērni apgūst rotaļājoties ar Lego Duplo, ir ļoti noderīgas zināšanu pamatprasmju un bērna kopējai attīstībai. Tā māca dažādas pamatprasmes, kas attīstīs veidu, kā bērns rotaļāsies un mijiedarbosies ar saviem vienaudžiem, tostarp radošo domāšanu, komandas darbu, komunikāciju, konfliktu un problēmu risināšanu. Šīs prasmes būs ļoti noderīgas arī pieaugušā vecumā.

Būvēšana no Lego Duplo klucīšiem ir sava veida mākslas forma, kuras laikā bērni kļūst par autoriem un stāstniekiem vienlaikus! Viņiem piemīt fantastiska iztēle, kuru var izmantot rotaļājoties ar klucīšiem. Dod bērnam iespēju būt radošam – radīt visu, ko viņš vēlas, neiejaucoties un nenorādot, kā darīt, sniedzot bērnam iespēju pašam izpausties un izteikties.

Viņi var ievērot instrukcijas vai arī radīt kaut ko pilnīgi jaunu, paplašinot savu iztēli un savienojot to ar reālo pasauli. Vēlāk, jau kļūstot pieaugušam, radošums būs noderīgs ļoti daudz kur, ieskaitot mērķa definēšanu vai problēmu risināšanu.

Spēlējoties ar Lego Duplo radošums ir neierobežots! Tas dod iespēju bērnam ļauties savai iztēlei, brīvi darboties un izpētīt savas iespējas, nebaidoties no neveiksmes. Bērni atklās, ko viņi spēj radīt, ja nepastāv ierobežojumi. Tas tikai stiprinās viņu pārliecību un ticību sev.

Tas ir ne tikai tāpēc, ka krāsainie klucīši ir labākās rotaļlietas, bet arī tāpēc, ka tos var izmantot, lai izgudrotu un radītu jaunu pasauli, struktūru un scenārijus. Lego Duplo klucīši ir izglītojošas rotaļlietas, kas mudina bērnu domāt ārpus kastes.

Spēlēšanās ar Lego Duplo ir lielisks veids, kā ar jautru rotaļu palīdzību arī mācīties. Ļauj bērnam savienot mazākus klucīšus lielākās celtnēs, jo tas attīstīs viņa iztēli. Rotaļās ar Lego Duplo arī iesācējiem nepastāv ierobežojumu, jo šajās rotaļās iesācēju nav!

Atbalsti savu mazuli, lai viņš būvētu pats. Tas ir ļoti svarīgi, jo tikai mēģinot un kļūdoties bērns atradīs veidu, kas viņam der vislabāk un ir vispiemērotākais, lai radītu ar savu neierobežoto iztēli aizvien jaunas lietas.

Savā fantāziju pasaulē bērni iegūst pašpārliecinātību par sevi, ir dabiski un viņus nekavē dažādi ierobežojumi. Viņi pārtrauc domāt par to, kā izpatikt citiem un sāk izbaudīt radīšanas prieku. Šī iemesla dēļ Lego Duplo ir īpaši piemērots bērniem ar īpašām vajadzībām, jo tas viņiem palīdz apgūt pamatprasmes un mijiedarboties ar citiem.

Radošām rotaļām ar Lego Duplo noderēs

Ekoloģiskais dārzs (10984)

Palīdzi savam mazajam pētniekam izzināt dabu ar rotaļlietu LEGO® DUPLO® Mans pirmais ekoloģiskais dārzs (10984). Šajā komplektā ir daudz funkciju, kas palīdzēs vecākiem raisīt sarunas par to, kas aug dārzā, un iepazīstinās bērnus ar ekosistēmas konceptu. Mazajiem pirkstiņiem būs daudz, ko pētīt — tostarp tomāta, burkāna un arbūza rotaļlietas, koki, puķes, savvaļa un laikapstākļu klucīši. Kad rotaļu laiks galā, visu var ērti salikt LEGO DUPLO klucīšu kārbā.

Ekoloģisko produktu tirgus (10983)

Iepazīstini mazuļus ar iepirkšanās rotaļu ar LEGO® DUPLO® Mans pirmais ekoloģisko produktu tirgu (10983). Šis jaukais zemnieku tirgus ļaus bērniem atdarināt īsto pasauli — viņi svērs preces uz svariem, maksās ar dažādu vērtību rotaļu monētām un nesīs produktus mājās skaistā auduma somiņā.

Augļu un dārzeņu traktors (10982)

LEGO® DUPLO® Mans pirmais augļu un dārzeņu traktors (10982) piedāvā daudz jautru veidu, kā vairot mazuļu mācīšanās prieku. Pirmsskolas vecuma bērni ar braucamu traktoru un trīs piekabēm palīdzēs zemniekam novākt augļus un dārzeņus. Bērni no 18 mēnešu vecuma attīstīs savu sīko motoriku, apgūstot augļu un dārzeņu audzēšanu un liekot klucīšus, lai “audzētu” augus. Būs daudz prieka, šķirojot pēc krāsām — pirmsskolas vecuma bērni var likt augus tiem atbilstošajās piekabēs vai likt lietā radošumu un pašizpausmi, jaucot krāsas vai pat mainot vietām sejas!

Augošais burkāns (10981)

Mazuļiem būs daudz jautrības, apgūstot veselīgu ēšanu un to, kā aug augi ar izglītojošo LEGO® DUPLO® rotaļlietu "Mans pirmais augošais burkāns" (10981). Šis krāsainais komplekts ir radīts, lai mazuļus no 18 gadu vecuma iepazīstinātu ar patstāvīgu dzīvošanu — viņi rūpēsies par burkānu un kraus klucīšus, lai to izaudzētu. Pirmsskolas vecuma bērniem uztici laikapstākļu kontrolēšanu ar saules un lietus mākoņu klucīšiem, lai dotu augam to, kas tam vajadzīgs, lai zaļotu. Ja augam vajadzīga palīdzīga roka, bērni var to padzirdīt ar lejkannu. Burkāna pārsteigtā seja liek domāt, ka ūdens bijis auksts!