PAR vai PRET nakts pudelīti?

PAR vai PRET nakts pudelīti?

11. Jan, 12:43 Mar&Co Mar&Co

Šoreiz ne par mazuļa ēdināšanu pirmajos dzīves mēnešos, bet nu jau par 1gadnieku, kurš pilnībā pārgājis uz pieaugušo ēdienu, tomēr ir diezgan spēcīgs pieradums pie nakts pudelītes.

Pati patiesībā vainīga pie šī pieraduma izveidošanās, jo Marko ir pirmais bērns un ,paklausoties apkārt dažādu informāciju, domāju, ka pēc nakts pudelītes  bērns nogulēs visu nakti bez mošanās. Pilnīgi aplami, tāpat turpināja celties. Tikai panācu to, ka bērns nevis pats iemiga, bet ar brēku gaidīja savu pudelīti.

No diendusas pudelītes Marko ir atteicies jau 2 nedēļas. Izdevās jau pirmajā mēģinājuma dienā. Bērns pats smuki iemieg, kad papaijāju rociņu, punci. Pa dienu no redzeloka paslēpji pudelīti, lai nebūtu kāre pēc tās.

Vakaros gan sākas brēka, tiklīdz ielikts savā gultiņā, jo rituāls paliel rituāls. Tad nu tagad esmu dilemas priekšā- pārvarēt pāris nakts midzināšanas un traci, vai turpināt uz nakti dot maisījumu, jo esmu dzirdējusi, ka daudzi tā dara pat līdz 2 -3 gadu vecumam. Turpināt nejau tāpēc, lai nebūtu brēka, bet tāpēc, ka piena maisījums satur daudz un dažādus bērnam nepieciešamos vitamīnus. Lai gan ikdienā cenšos piedomāt pie veselīga uztura bērnam, iespējams, nevarētu nodrošināt mazo organismu ar visu nepieciešamo. Līdz šim Marko ir slimojis maz. Varbūt tikai sakritība.

Kāda ir Tava pieredze ar nakts pudelīti? Cik ilgi mazajam to devi? Vai nebija pēc tam problēmas ar priekšzobiņu bojāšanos?

Softix Softix 12. Jan, 12:51

Rituāls paliek rituāls, kkad jau tie atkal mainās. Visu mūžu jau viņš nedzers un viengadnieks jau vēl ir samērā mazs cilvēciņš.
Man puika dzēra lîdz 1,5 gadiem, tad kkad palika pie Omas pa nakti un Pie omer tituāla tāda nebija 😃 izpalika.
Varbūt viñam vakarā vēl patiešām nepieciešams arī tas pieniņš vēl.

Mana dēla bd grupiņā ir viens puika ap 2 gadi, mazēdājs. Mamma dod maisījumu, lai vismaz kkādus vitamīnus uzņem.
Vienai paziņai mazēdājs mazulis uz 1,5 gadiem aTmeta maisījumu un sāka normāli ēst. Iegaršojās.

Ar ši gribēju teikt, ka katrs bērns ir savādāks un galvenais mammai nestresot un darīt kā sirsniņa liek, ieklausīties arī mazajā cikvēciņā.
Viss izdosies!

mamma88 mamma88 11. Jan, 06:53

Mums nav naksts pudelite, bet ir ikvakara kruts. Nekada vaina.

linka88 linka88 11. Jan, 01:57

Neredzu problēmu, ja godīgi. Savai devu pudeli uz nakti līdz 2 gadu vecumam. Pēc tam tikai zobiņus iztīrijām un tad fiksi čučēt. Nejauši sanāca atradināt. Saplīsa tas lateksa sosis pudelei un veikalā bija tikai silikona nevis lateksa. Nopirku silikona. Viņa paņēma mutē, izspļāva un pateica, ka pudele ir pē. Kopš tā vakara vairs neprasīja.

SauleDace SauleDace 11. Jan, 01:38

Mans viengadnieks arī ēd pudeli uz nakti un no rīta ka agrās brokastis, man nešķiet,ka tas būtu slikti un zobiņus pēc vakara pudeles iztiram. Cik ilgi dosim pudeli neesmu domājusi, gan jau pats pateiks, ka vairs negrib