Mācīšanās caur rotaļāšanos: fiziskās prasmes

27. Mar 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Skriešana, lēkšana, bumbas mešana nozīmē jaunu motorikas prasmju apgūšanu. Sporta spēles bērnus attīsta gan fiziski, gan mentāli. Sportiskās aktivitātes veicina endorfīnu veidošanos un, kā liecina pētījumi, tās lieliski palīdz uzlabot bērna garastāvokli neatkarīgi no viņa vecuma. Vienlaikus rotaļas ar balansa vingrinājumiem, puķu stādīšana vai darbošanās ar veidošanas masu ir fiziskas aktivitātes, kas attīsta arī sīko motoriku.

Spēlēšanās ar rotaļlietām nav tikai jautri un radoši pavadīts laiks. Kad mēs domājam par saviem jaunākajiem bērniem, kuri rotaļājas ar populārajiem Lego Duplo klucīšiem, mēs lielākoties neaizdomājamies par to, ka bērns tādējādi arī izglītojas vai attīsta savas vērtības. Mēs redzam bērnu, kurš no krāsainajiem klucīšiem būvē dažādas lietas. Tomēr tas ir kas daudz vairāk, jo Lego Duplo un bērna attīstība ir cieši saistīta.

Rotaļāšanās ar klucīšiem veicina bērna iztēli, jo šādi spēlējoties attīstās radošums un tiek veicināta iztēle. Tiek uzlabota arī spēja koordinēt acu un roku darbību, kas ir būtiski mācoties rakstīt, apģērbties, krāsot vai ēst. Piemēram, bērnam liekot kopā Lego Duplo klucīšus, tiek attīstīta sīkā motorika, kas ir svarīga mācoties arī pareizi turēt rokās zīmuli, lai vieglāk būtu gan rakstīt, gan zīmēt. Lai saliktu kopā Lego Duplo klucīšus, bērnam jāizmanto lielāks vai mazāks spiediens, kas ir lielisks vingrinājums mazajiem pirkstiņiem, lai mācītos noturēt rokā zīmuli un kontrolētu spiedienu, ar kādu tiek rakstīts vai zīmēts.

Vēl viena lieta, kuru mazuļi attīsta, ir neatlaidība. Mazuļi var būt pārsteidzoši pacietīgi un nepadoties pie pirmās neveiksmes. Kad sabrūk no klucīšiem uzbūvētais tornis, ir svarīgi bērnu atbalstīt un mudināt viņu būvēt atkal jaunu torni. Bērns būs lepns par sevi un viņa pašpārliecinātība ievērojami pieaugs. Lego Duplo ir lielisks palīgs pacietības trenēšanai. Šī rakstura iezīme bērnam būs svarīga visa mūža garumā.

Lego Duplo klucīšu savienošanai nepieciešama precizitāte un koordinācija, kas bērnam palīdz attīstīt un stiprināt viņa sīko motoriku. Lego Duplo klucīši ir lielāka izmēra un speciāli radīti mazākajiem bērniem jau no 1,5 gada vecuma, tāpēc lieliski piemēroti dažādu prasmju attīstīšanai, piemēram, kognitīvo, sociālo, emocionālo, savukārt sarežģītākie un mazākie Lego klucīši būs jauns izaicinājums bērniem, kad viņi būs jau paaugušies.

Aizraujošām un izglītojošām rotaļām izmēģini

Lego Duplo Augošais burkāns (10981)

Mazuļiem būs daudz jautrības, apgūstot veselīgu ēšanu un to, kā aug augi ar izglītojošo LEGO® DUPLO® rotaļlietu "Mans pirmais augošais burkāns" (10981). Šis krāsainais komplekts ir radīts, lai mazuļus no 18 gadu vecuma iepazīstinātu ar patstāvīgu dzīvošanu — viņi rūpēsies par burkānu un kraus klucīšus, lai to izaudzētu. Pirmsskolas vecuma bērniem uztici laikapstākļu kontrolēšanu ar saules un lietus mākoņu klucīšiem, lai dotu augam to, kas tam vajadzīgs, lai zaļotu. Ja augam vajadzīga palīdzīga roka, bērni var to padzirdīt ar lejkannu. Burkāna pārsteigtā seja liek domāt, ka ūdens bijis auksts!

 

Lego Duplo Augļu un dārzeņu traktors (10982)

LEGO® DUPLO® Mans pirmais augļu un dārzeņu traktors (10982) piedāvā daudz jautru veidu, kā vairot mazuļu mācīšanās prieku. Pirmsskolas vecuma bērni ar braucamu traktoru un trīs piekabēm palīdzēs zemniekam novākt augļus un dārzeņus. Bērni no 18 mēnešu vecuma attīstīs savu sīko motoriku, apgūstot augļu un dārzeņu audzēšanu un liekot klucīšus, lai “audzētu” augus. Būs daudz prieka, šķirojot pēc krāsām — pirmsskolas vecuma bērni var likt augus tiem atbilstošajās piekabēs vai likt lietā radošumu un pašizpausmi, jaucot krāsas vai pat mainot vietām sejas!