Ko dāvināt bērniem – attīstošas, dabīgas un Latvijā radītas dāvanas

Ko dāvināt bērniem – attīstošas, dabīgas un Latvijā radītas dāvanas

12. Dec 2017, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Izraudzīties dāvanu bērniem mēdz būt visgrūtāk, jo tieši viņi ir tie, kas svētkus gaida visvairāk. Kā atrast dāvanu ar pievienoto vērtību – tādu, kas sildītu bērna sirdi, attīstītu prātu un būtu veselībai draudzīga? Latvijas meistari, izgatavojot rotaļlietas, ir padomājuši par visu – lai tās būtu gan attīstošas, gan no kvalitatīviem materiāliem veidotas, gan arī pietiekami stilīgas un reizē kalpotu arī kā dizaina elements. Līdz 17. decembrim īpašas, Latvijas amatu meistaru darinātas bērnu rotaļlietas pieejams digitālajā Ziemassvētku gadatirgū digitirgus.lv.

Ģimenes stāstu laiks

Kādēļ gan neiepazīstināt jaunākos dāvanu saņēmējus ar latviešu tautas pasakām? Lieliska alternatīva parastajām grāmatām cietos vākos ir lasāmās un spēlējamās latviešu tautas pasakas „Vecīša cimdiņš” un ,,Lauku pele un mājas pele", ko piedāvā “Mammas pasakas”. Šīs pasakas var lasīt pieaugušais vai bērns, aplūkojot zīmējumus un sakārtojot kartiņas atbilstoši pasakas sižetam. Pasaku var atstāstīt, saliekot kartiņas atbilstoši pasakas sižetam, kā arī to var stāstīt un izspēlēt ar pirkstu lellēm. “Mammas pasakas” māca bērniem klausīties, iztēloties, uzdot jautājumus, lasīt, atcerēties un sadarboties.

Koka rotaļlietas ar pievienoto vērtību

Koka un ekoloģiskās rotaļlietas iet savā uzvaras gājienā – tās ir draudzīgas dabai, kvalitatīvas un kļūst aizvien iemīļotākas bērnu vidū. Jaukās un ekoloģiskās "izgatavo pats" rotaļlietas būs interesanta un attīstoša nodarbe bērniem no 0 līdz 6 gadu vecumam. Tās palīdz bērniem iemācīties veikt precīzas darbības ar rokām, koncentrēt uzmanību, pareizi satvert priekšmetus un vienkārši aizraujoši pavadīt laiku. Koka rotaļlietu klāsts ir patiesi plašs – šūšanas komplekti ar lellēm, veramās mantas, kā arī zobiņu trinamās mantas.

Mīļmantiņas – mīļas un skaistas

Zināms, ka visbiežāk mīļmantiņas nav jaunais, skaistais lācis ar sarkano banti, bet gan vecmammas skapī atrasta mīkstā mantiņa no mammas bērnības laikiem. Ja tomēr šādas mantiņas neizdodas atrast, jebkura vecuma bērniem ir iespēja tikt pie savas mīļmantiņas – sirds siltumā un čaklu roku apčubinātas mīļmantiņas tiek izgatavotas no visdažādākajiem materiāliem. Liepājā izgatavotās Fun&Ugly mīļmantiņas izgatavotas no brezenta un apgleznotas, katru mīļmantiņu padarot par unikālu mākslas darbu.

Rotāties ziemas saulgriežiem

Ikvienam svētkos patīk saposties, it sevišķi svētkos, kuros svinam gaismas uzvaru pār tumsu. Ikviena apģērba detaļa šādos gadījumos ir svarīga, taču tas, kas tiešām iepriecinās mazās balerīnas un mazos latvju tautas dēlus – lina čībiņas, kuras iespējams izgatavot pēc katra vēlmēm. Vai tie būtu zvārgulīši, latvju rakstu zīmes vai košas puķes – šīm čībiņām piestāvēs itin viss, savukārt pašas lina čībiņas vienmēr atgādinās par latvisko mūsos.

Šīs un citas dāvanas gan lieliem, gan maziem iespējams atrast digitālajā gadatirgū "Ziemassvētku DigiTirgus". Tā ir platforma, kurā atrodami keramikas trauki, ādas izstrādājumi, izrakstīti svētku galdauti, skaisti tērpi, meistarīgi veidoti kalumi un rotas, veselīgi un tradicionāli gardumi, kā arī citas lietas, ko sarūpējuši ap 100 amatnieki no visas Latvijas. Gadatirgus, ko īsteno Swedbank kā Dziesmu un deju svētku lieldraugs, virtuālos apmeklētājus gaidīs līdz pat 17. decembrim interbeta vietnē digitirgus.lv .

Līdz ar "DigiTirgus" apmeklējumu ikviens ar savu dalību iepriecinās ne tikai sevi un savus mīļos, bet arī atbalstīs jauniešus ar specifiskiem mācīšanās traucējumiem. Par pirmajiem 15 000 "DigiTirgus" apmeklētājiem Swedbank ziedos 15 000 eiro Latvijas Disleksijas biedrībai, lai mazinātu to skolēnu diskrimināciju, kas cieš no disleksijas un atbalstītu to integrēšanu pilnvērtīgā mācību procesā un izglītības apguvē.

Ziemassvētku digitālo gadatirgu var apmeklēt digitirgus.lv.