Kā izvēlēties ziemas zābaciņus?

Kā izvēlēties ziemas zābaciņus?

31. Jan 2016, 00:01 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Lai mazās staigātāja pēdiņas aukstā ziemas dienā būtu siltumā, ir jāizvēlas piemēroti apavi. Veikalos piedāvājums ir ļoti liels, tad kā izvēlēties pareizos un īstos apavus.

Pirmos ziemas zābaciņus savam bērniņam būtu jāgādā tad, kad mazais ir iemācījies staigāt. Pirms laika to nevajadzētu darīt, jo mazā kājiņa aug ļoti strauji. Ja bērniņš valkā 21. izmēra kurpītes, tad ziemas zābaciņi būtu jāpērk par vienu izmēru lielāki, lai paliek vieta vilnas zeķei.

Fizioterapeite Vita Lakša iesaka savu paņēmienu: „Vajag darīt tā, ka mēs to zābaku no otras puses pieliekam un paskatāmies, vai viņam tā kāja tur reāli der un, ja tā der, tad mēģinām viņus uzvilkt. Pirkstus un kājiņu nevajadzētu uzreiz bāzt iekšā, jo zābaki ir tādi augsti un būs grūti saprast. Labāk apzīmēt papīra lapiņu mazuļa kājas izmērā un ielikt zābakā, lai tā papīra lapiņa iekļautos iekšā.”

Ja bērna zābaciņi nav no dabīgā materiāla, jālūko, lai mazajam nesvīstu kājas. Arī apavu zolītei ir liela nozīme, tai jābūt nedaudz paaugstinātai, lai mitrumā bērnam nesamirktu kājiņas.

Ja mazajam pastaigas laikā sals kājiņas, viņš noteikti izrādīs neapmierinātību ar dzīvi. Taču dažkārt bērni mēdz būt ļoti pacietīgi, kā tad zināt, vai mazās peciņas nav nosalušas? „Izejot pastaigā pirmo reizi uz ne tik ilgu laiku, piemēram, uz 30 minūtēm, atnākot mājās jūs izvelkat kājiņu no zābaciņa un paskatieties, kāda ir kājiņa,” stāsta Vita Lakša.

Vecākiem ērtāk būtu ziemas zābakus izvēlēties ar klipsi, jo šādā veidā zābaks ērtāk veras vaļā, vienalga, vai aizdare ir priekšā, aizmugurē vai sānos. Ar rāvējslēdzēju ir nedaudz grūtāk, jo var nākties bērniņa kāju pārāk iespīlēt zābakā, taču, ja šķiet, ka bērna kājas jūtas ērti, tad droši var izvēlēties arī šādus zābaciņus.

Zābaku uzvilkšana

Ir būtiski ielāgot kā mazajam pareizi uzvilkt un novilkt zābaciņus. To darot, nedrīkst bērnu noguldīt uz grīdas vai gultā, jo mazajam ir jāpiedalās zābaku vilkšanas procesā.

Fizioterapeite pamāca, kā labāk uzvilkt zābaku: „Svarīgi, lai bērniņš stāvētu un viņš pats šajā zābaciņā smuki ar kājiņu var iespiesties iekšā. Un mēs pie celīša iespiežam kājiņu iekšā, lai kāja ieiet iekšā.” Vienmēr jāizvērtē, vai zābakā tiks vilkta iekšā arī zeķe. Ja zeķe ir paredzēta, tad zābaku vajadzētu izvēlēties par 1 izmēru lielāku, lai kāja zābakā nejustos pārāk iespīlēti.

Protams, mēs vēlētos atrast vislabākos un ērtākos zābaciņus savam bērniņam, tāpēc vienmēr der pajautāt padomu gan draudzenēm, kurām ir vecāki bērniņi un arī ieklausīties speciālista viedoklī.

Lai jums veicas zābaciņu meklējumos, taču vienmēr paturiet prātā, ka svarīgas ir bērna sajūtas, jo mazie būs tie, kam mūsu izvēlētie apavi būs jāvalkā.

Māmiņu Klubs

Pēc kādiem kritērijiem Tu meklēji mazulim ziemas zābakus?

Eksperts