Jaunums Māmiņu Klubā: Uztura speciālistes Lizetes Pugas lekcija par bērna piebarojuma uzsākšanu

Jaunums Māmiņu Klubā: Uztura speciālistes Lizetes Pugas lekcija par bērna piebarojuma uzsākšanu

30. Sep 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kad mazulis jau paaudzies un laiks bērnam atklāt plašo garšu pasauli, jaunie vecāki mēdz apjukt – ar ko lai sāk? Kas ir labākais pirmais piebarojums bērnam, kā to vislabāk pagatavot un, galu galā, cik daudz un cik bieži bērnam jaunus produktus piedāvāt?

Lai piebarojuma ieviešana mazuļa ēdienkartē būtu veiksmīga, Māmiņu Kluba Vecāku skolā aicinām uz lekciju pie uztura speciālistes Lizetes Pugas!

PIETEIKTIES LEKCIJAI

“Pirmajā dzīves gadā bērniem ir jāpiedāvā pēc iespējas dažādāks ēdiens gan pēc garšas, gan arī formas un tekstūras, taču bieži viens mums, vecākiem, vieglāk ir bērnam dot to, ko viņš ēd vislabprātāk, piemēram, kaut ko maigu, homogēnu un saldu,” saka uztura speciāliste Lizete Puga. Viens no pirmajiem jautājumiem, kuru viņa visbiežāk uzdod vecākiem, ir – cik daudz saldās garšas dominē jūsu bērnu ēdienkartē? “Saldā garša ir bērna pirmā garša, jo mammas piens ir salds, taču mūsu uzdevums kā vecākiem ir iemācīt arī visas citas garšas,” uzsver uztura speciāliste.

PIETEIKTIES LEKCIJAI

Lekcijas ietvaros uztura speciāliste sniegs atbildes uz jautājumiem:

  • Kad ir īstais laiks uzsākt piebarojumu?
  • Ar ko sākt piebarojumu?
  • Cik daudz piebarojuma bērnam ēdienreizē jāapēd?
  • Kā veiksmīgi bērnu dzīves pirmajā gadā iepazīstināt ar visām produktu grupām?
  • Tāpat arī saņemsi atbildes uz daudziem citiem jautājumiem, kas aktuāli jaunajiem vecākiem, uzsākot piebarojumu.

Lizete Puga ir sertificēta uztura speciāliste ar maģistra grādu veselības aprūpē. Grāmatas "Veselīgi našķi bērniem" autore un grāmatas "Ēstprieks. Veselīga uztura ceļvedis ģimenei" līdzautore.