Bēbīšu klubs: Rotaļu paklājs

Bēbīšu klubs: Rotaļu paklājs

24. Apr 2022, 22:55 Santa_BēbīšuKlubs Santa_BēbīšuKlubs

Jau kādu laiku mūsu mazajam uz punča patīk vairāk nekā jebkurā citā pozīcijā un tiek izmantota katra iespēja to ieņemt. Tādēļ, lai atvieglotu viņa dabīgos centienus attīstīties, mums ir nepieciešams pietiekoši liels laukums, kur viņam veikt treniņus un reizē izklaidēties. Mums bija nepieciešams paklājs. Tāds, kuru viegli transportēt gan mājas apstākļos, gan arī, kad dodamies ciemos. Savukārt, tuvojoties vasarai un siltajam laikam, lai var arī ārā izmantot un mazulis nebūtu gluži uz zemes jāliek.

Ilgi meklējām to īsto, pareizo, vienīgo un reizē stilīgo rotaļu paklāju. Veikalu plaukti pilni ar visādiem košas krāsas, formas un cita veida rotaļu paklājiem priekš mazajiem censoņiem. Gan muzikāli, gan visādu dzīvnieku formās ar čaukstošām ausīm vai grabošām kājām, kas aprīkoti ar bagātīgi apkārtām arkām, kam ir uzdevumus piesaistīt un izklaidēt mazuli. Bet dēlam piedzimstot, tāds tika uzdāvināts. Skaists rotaļu paklājs ar krāsainu spēļu laukumu un arkām, kas pilnas ar šiem kairinātājiem. Taču pēc kāda laika mēs sapratām, ka mūsu runčiem šis spēļu laukums vairāk iet pie sirds, bet mazajam tās arkās iekarinātās mantas īsti nepatīk un neinteresē, kā arī arkas traucē velties un saskatīt vecākus.

Nesen uzgāju pavisam vienkāršus, praktiskus un skaistus pašmāju “Latvian Eden” veidotus lina paklājiņus, kas ir Latvijas koku lapu formās un 100% roku darbs. Manuprāt, tā ir lieliska ideja, par silueta paraugu simboliski izmantot mūsu pašu latviešu kokus. Jo mūsu bērni taču paši ir kā mūsu mazie koki, par kuriem ik dienas rūpējamies un noraugāmies tos augam. Viņiem piedāvājuma klāstā ir dažādu krāsu un izmēru Latvijā populāru un zīmīgu koku lapu formas.

Tādas kā, piemēram, kļavas, liepas, ozola un citas. Protams, kā jau dēlam, simboliski izvēlējāmies stiprā ozolkoka lapu, lai aug liels un stiprs kā ozols. Savukārt, lina audums ir dabīgs materiāls ar daudz labām īpašībām, kā arī rada ļoti latviskas asociācijas. Lai arī pēc taustes lins ir nedaudz stingrāks par kokvilnu, tas teicami uzsūc mitrumu, ir gaisa caurlaidīgs un tam piemīt dabīgas antiseptiskās īpašības. Paklāju sastāvs ir labi pārdomāts un uz tā rotaļājoties mazais nesvīst. Pat man pašai reizēm ir ļoti ērti uz tā atgulties un barot mazo ar krūti. Mazais un mēs esam ļoti priecīgi, jo tagad mazulim trenējot velšanos vai rotaļājoties, viņa kustības un skatu nekas vairs neaizsedz. Protams, arī šo paklāju iecienījuši mūsu kaķi, laikam nāksies padomāt arī par viņiem un katram savu mazo lina paklāju iegādāties.