Vai tas ir normāli, ka bērns ne uz sekundi negrib atstāt mammu?

Vai tas ir normāli, ka bērns ne uz sekundi negrib atstāt mammu?

16. May 2012, 23:58 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Vai tad, ja mazulis nepārtraukti pieprasa māmiņas uzmanību, jādodas pie psihologa? Atbild psihologs Irina Dedele.

 

Jautājums:

Mums ir 10 mēneši un baidāmies no dažādiem trokšņiem, bet tas vēl nav viss- viņa nepaliek viena pati istabā pat uz pāris sekundēm,jo uzreiz sāk raudāt!

Kad es esmu viena ar mazo pa mājām, tad man ir jāņem līdzi bērns pat uz tualeti; ja es nepaņemšu līdzi, tūlīt sāks raudāt un rīkot histērijas. Vai man vajadzētu konsultēties pie psihologa?

 

Atbild psiholoģe Irina Dedele:

Jums noteikti nav jādodas pie psihologa! Bērniem vecumā ap gadu, tas ir pavisam normāli, jo rodas bailes "zaudēt"  māmiņu.

Šajā vecumā veidojas uzticēšanās sajūta apkārtējai pasaulei, tāpēc nav nekādu darbību,ko varētu veikt,lai šāda rīcība beigtos. Mēģiniet bērnam paskaidrot, kur māmiņa ir devusies, ka drīz atgriezīsies un ka viss būs labi. Un pats galvenais- pacietību un vēlreiz pacietību!

 

Uzdod savu jautājumu Māmiņu Kluba ekspertiem, rakstot uz kristine@maminuklubs.lv!